Listopadowe nowinki

Runda jesienna za nami, ale piłka nożna żadnych przerw nie uznaje. W Bochotnicy w minionym miesiącu założono nowy klub, wkrótce otwarcia doczeka się wreszcie nowa hala sportowo-widowiskowa, a w Puławach wystartował kolejny sezon ligi halowej.

Zebranie założycielskie Uczniowskiego Klubu Sportowego "Bystra" odbyło się 12 listopada br. w budynku miejscowej Szkoły Podstawowej. Pomysł utworzenia klubu pojawił się przy okazji rozbudowania przy placówce bazy sportowej (oprócz hali - nowe boiska na powietrzu). Koncepcję założenia klubu przedstawił dyrektor szkoły Andrzej Pisula. Członkami-założycielami UKS "Bystra" zostali obecni na spotkaniu nauczyciele i rodzice uczniów. Komitet założycielski zwrócił się już do starosty puławskiego o wpis do rejestru UKS-ów. Następnym krokiem będzie wybranie zarządu i komisji rewizyjnej. Zadaniem klubu będzie lepsza organizacja życia sportowego, rozwój fizyczny uczniów oraz organizowanie różnorakich imprez sportowych.

Źródło: Gazeta Kazimierza Dolnego

-----------------------------------------------------------------

Otwarcie wspomnianej hali ma nastąpić 17 grudnia, a na uroczystość zaproszona została ministra sportu Joanna Mucha. Trener trampkarzy Damian Miroński zawarł już umowę z dyr. Pisulą na korzystanie z obiektu przez KKS "Orły".

Źródło: informacja własna

-----------------------------------------------------------------

W drugiej połowie listopada ruszyła kolejna edycja Puławskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej, będącej zimowym przerywnikiem dla zawodników z naszego regionu. Na trzech szczeblach rozgrywkowych rywalizuje wielu byłych i obecnych "Orłów". O dokonaniach naszych piłkarzy poinformujemy po zakończeniu rozgrywek.

Źródło: informacja własne/mosir.pulawy.pl/Nasz Region.