Odbić się od dna

fot. Błękitni Dys (fb)

Po dwóch porażkach na starcie sezonu Orły zajmują w tabeli 12. lokatę, pozostając jedną z pięciu ekip, które nie zapisały dotąd na swoje konto ani jednego punktu. Jeśli nie chcemy zalec w tym miejscu na dłużej, musimy zacząć wygrywać... Najbliższa okazja to domowy niedzielny mecz z Błękitnymi Dys.

Dyski Klub Sportowy powstał w roku 2004, choć do ligowych rozgrywek Klasy C przystąpił dopiero latem 2007 i w swoim premierowym sezonie zajął piątą pozycję. W kolejnych rozgrywkach zgłosił akces do gry w Klasie B, z której po dwóch latach awansował z pierwszego miejsca na zaplecze okręgówki. Na niższy poziom wrócił już po roku, a ponowną promocję do Klasy A wywalczył w 2013 i w lidze tej gra do dziś, choć do momentu wprowadzenia ostatniej reformy naszego szczebla był członkiem grupy IV ("lubelskiej"). Od sezonu 2010-11 zespół występuje pod marką Błękitni. Zastanawiający nieco samolot w klubowym herbie związany jest z działającym pod koniec II wojny w Dysie lotniskiem polowym.

W swojej krótkiej historii największym osiągnięciem klubu jest czwarta lokata w zakończonych w czerwcu rozgrywkach ligowych. Prowadzeni przez Bartłomieja Janiszewskiego piłkarze uzbierali 45 punktów (z czego 6 za nierozegrane mecze z Motorem II i Legionem), odnosząc na murawie 12 zwycięstw i 9 porażek oraz trzykrotnie remisując. Tabelowy bilans bramek wyniósł 59:37. Nieoczekiwanie 8 sierpnia Janiszewski rozstał się z Błękitnymi, a zespół w pierwszym ligowym meczu w Puławach z Hetmanem (3:6) poprowadził 23.letni obrońca Bartosz Sareło. 22 sierpnia klub przedstawił nowego szkoleniowca, którym został 35.letni Marek Och, znany z gry w Polesiu i Lewarcie, a ostatnio pracujący z lubartowską młodzieżą. Debiut nowego coacha wypadł okazale – Błękitni tydzień temu ograli Bogucin 4:2.

Wydaje się, że nasz niedzielny rywal będzie bardziej wymagający niż Michów – tym bardziej musimy więc poprawić poziom swojej gry w porównaniu do tego, co widzieliśmy ostatnio... Mecz poprowadzi sędzia Mateusz Grzelak (debiutant w naszych spotkaniach). Będzie to pierwszy oficjalny kontakt Orłów i Błękitnych, choć nie pierwszy w ogóle. W kwietniu 2012 zmierzyliśmy się ze sobą w Bochotnicy w meczu towarzyskim, który zakończył się naszym zwycięstwem 3:1 (dla Orłów strzelali Nastaj, Murat i Rybkowski); z kolei w sezonie 14-15 przez kilka miesięcy zawodników z Dysu prowadził nasz były trener Sebastian Świątek.

W III kolejce grają:

Bogucin - Żyrzyniak S, 11

Drzewce - Góra S, 11

Serokomla - Michów S, 16

Ciecierzyn - Amator S, 16

Hetman - Mazowsze S, 17

Wodniak - Tęcza N, 15

Orły - Błękitni N, 16

W sobotni poranek (godzina 11) swoje spotkanie w Górze Puławskiej rozpoczną nasi młodzicy. Orlicy starsi natomiast godzinę wcześniej w Dęblinie rozpoczną swój pierwszy w tym sezonie oficjalny "turniej ligowy".