Orlicy na czwórkę. Pechowy remis młodzików.

W rozegranym w sobotę w Bochotnicy ostatnim w tym roku turnieju orlicy starsi Orłów Kazimierz zajęli czwarte miejsce. Również czwarta pozycja przypadła im w klasyfikacji końcowej II rudny jesiennej. Grając jako gospodarze Orły potraktowały rywali w miarę gościnnie. Raz zwyciężając, trzy razy remisując i raz przegrywając. Zwycięstwo podopiecznym trenera Artura Tusińskiego przypadło zaraz na starcie turnieju w konfrontacji z Avenirem Jabłonna. 3:0 po trzech golach Mikołaja Zachaja. Mikołaj po dwakroć w swoim stylu kapitalnie wykonał rzuty wolne nie dając szans bramkarzowi rywali. Trzecią bramkę dołożył już z akcji. W drugim spotkaniu padł remis 1:1 z Sygnałem Lublin. Orły prowadziły po golu Mateusza Górskiego, niestety w końcówce Sygnał (grający najlepszą piłkę w turnieju) wyrównał. Następnie Orły zremisowały bezbramkowo z Tęczą Kraśnik. Remisem zakończył się również mecz z LKS Krężnicą Jarą. Tutaj to rywale pierwsi strzelili bramkę, ale ambitnie grający kazimierzanie wyrównali za sprawą Mateusza Górskiego tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra. W ostatnim meczu przeciwko UKS AP CHAMPIONS Lublin pomimo przewagi i kilku dogodnych bramkowych okazji przytrafiła się porażka 0:1.  W ostatecznej tabeli naszym chłopcom niewiele do zajęcia 3 miejsca, bo tylko punktu. Ich wynik należy jednak przyjąć za dobrą wróżbę na przyszłość.

Orły Kazimierz - Avenir Jabłonna 3:0 Bramki 3x M. Zachaj

Orły Kazimierz - Sygnał Lublin 1:1 Bramka M. Górski

Orły Kazimierz - Tęcza Kraśnik 0:0

Orły Kazimierz - LKS Krężnica Jara 1:1 Bramka M. Górski

Orły Kazimierz - UKS AP Champions Lublin 0:1

Skład Orłów: M. Peirs - M. Adamczyk, J.Żur, M. Walencik, M. Zachaj, M. Zakiewicz, M. Górski, P. Araucz, W. Syta, M. Czapla, M. Kuś

6 Avenir Jabłonna                     1     0-1-14   0:33

O sporym pechu mogą mówić młodzicy młodsi naszego klubu. W niedzielnym meczu 8 kolejki Lubelskiej Ligi Młodzików Młodszych zremisowali u siebie z Laskovią Baranów 2:2 tracąc gola na 2 minuty prze końcem spotkania. Przed meczem obserwatorów mogła ogarnąć obawa o wynik konfrontacji. Młode Orły wyraźnie ustępowały rówieśnikom z Baranowa pod względem fizycznym jak też liczebnym. Przeciętnie zawodnik Laskovii był wyższy  o głowę od naszego gracza. Do tego prawie nie dysponowaliśmy ławką rezerwowych przy co najmniej 6 zmiennikach rywali. W meczu również nie mógł zagrać podstawowy bramkarz Piotr Bieniek. Pomimo tych trudności Orły potrafiły rozegrać dobre zawody na niewiele pozwalając rywalom. Już w 2 minucie wynik otworzył Wojciech Zachaj idealnie uderzając z dystansu. Po szybkim golu twarda walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Rywale nie mieli zbyt wielu argumentów w działaniach ofensywnych, ale jedyny celny strzał jaki oddali w tej części gry znalazł drogę do naszej bramki w 23 minucie. Druga połowa niewiele różniła się od pierwszej. Rywale podwyższyli wprawdzie skład, ale to Orły częściej zapędzały się pod ich bramkę.  Brakowało  niestety skuteczności. Niektóre pojedynki pomiędzy zawodnikami przypominały walkę Dawida z Goliatem, lecz Dawid się nie dawał. W 42 minucie po wrzutce Dominika Mirońskiego z rzutu rożnego Wojtek po raz drugi daje Orłom prowadzenie. Gdy wydawało się że 3 punkty zostaną w Kazimierzu. W 58 minucie tj. na dwie przed końcem meczu  tracimy bramkę po uderzeniu kapitana Laskovii bezpośrednio z rzutu rożnego. Wielka szkoda straty punktów, ale wola walki i hart ducha jaki pokazali dziś nasi zawodnicy zrekompensował tą stratę.

Orły Kazimierz - Laskovia Baranów 2:2 (1:1) W. Zachaj 2', 42' - 23', 58'

Skład Orłów: H. Grzegorczyk - D. Miroński, K. Lasota, M. Włodek, Zachaj, B. Dzikowski, S. Podrażka, A. Pawłowski, M. Żur, W. Zachaj