Podsumowanie sezonu 2010/2011 w lubelskiej A klasie

Podsumowanie sezonu 2010/2011 w lubelskiej A klasie

Nie było mocnych na Hetmana. Osiemnaście zwycięstw, jeden remis i tylko trzy porażki. Drużyna z Gołębia bezapelacyjnie była najlepszą drużyną w lidze i zasłużenie awansowała do klasy okręgowej. Wciąż jednak nie wiadomo, z jakimi zespołami przyjdzie się jej tam zmierzyć. Przez zamieszanie w II lidze niepewny jest skład III i IV ligi, co wpływa także na sytuację w okręgówce i w A klasie.

Wczoraj lubelski Motor, który sportowo pożegnał się z II ligą, otrzymał licencję na występy w tej klasie rozgrywkowej. PZPN miał (ma?) spore problemy ze skompletowaniem ligi. GLKS Nadarzyn wycofał się na własne życzenie, Ruch Wysokie Mazowieckie nie spieszył się ze złożeniem wniosku licencyjnego, a beniaminek Olimpia Zambrów woli grać w III lidze, podobnie jak jej wicemistrz Huragan Morąg. Dzięki utrzymaniu się Motoru w grupie lubelsko-podkarpackiej powinny pozostać rezerwy Bogdanki Łęczna, ale kierownictwo tego klubu waha się, czy gra na tym szczeblu ma jeszcze sens. To z kolei daje nadzieję na pozostanie w lidze Stali Mielec. Skomplikowana sytuacja jest także w lubelskiej IV lidze. Na dniach ma dojść do fuzji Lublinianki i Wieniawy, dodatkowo Ogniwo Wierzbica rezygnuje z awansu. Pławanice Kamień także się do niego nie palą. Oznaczałoby to, przy decyzji łęcznian na występy w III lidze, że oprócz wycofanego Huraganu... nikt by nie spadł! Dwernicki Stoczek Łukowski chce grać w V lidze, a LZPN czeka teraz na zgłoszenia do występów w IV lidze wicemistrzów piątych lig - Opolanina, Victorii Parczew i Ostoji Skierbieszów. Niewykluczone jest przeprowadzenie barażów. Jeśli jednak Bogdanka zagrałaby w IV lidze, trzy wyżej wymienione kluby zostaną w okręgówce. W tej lubelskiej utrzymał się już Amator, spada za to na pewno Mazowsze Stężyca.

Do naszej grupy promocję uzyskały Puławiak i Viking Leśniczówka (który przed rokiem zrezygnował z awansu). Nowym zespołem ma być Wisła II Puławy, jeśli władze beniaminka II ligi zdecydują się na utworzenie tej drużyny. LZPN wciąż nie ogłosił, czy w nadchodzącym sezonie w lidze brać udział będzie 12, czy 14 uczestników. Na A klasę mogą jeszcze mieć bardzo nikłą nadzieję w Kraczewicach i w Abramowie.

Spory apetyt na awans miał w tym sezonie Powiślak Końskowola, lecz ostatecznie ubiegł go Hetman. Na kolejnych miejscach wiosną często dochodziło do przetasowań, a ostatecznie na 3. miejscu zameldowała się ekipa z Góry Puławskiej. Tuż za podium znalazły się Wilki z Wilkowa, dalej Stal II Poniatowa i nasze Orły. Między czołówką, a dołem tabeli, w "zawieszeniu", została Garbarnia Kurów, która niedawno otworzyła swój nowy stadion. Na kolejnych pozycjach uplasowały się: Żyrzyniak, Bobry, Draco, Cisy II i spadkowicz Poraj Kraczewice.

Jak to na tym poziomie rozgrywek bywa, widzowie mogli zobaczyć bardzo dużo bramek. Średnia goli na mecz wyniosła 4,52. Najczęściej na listę strzelców wpisywali się zawodnicy z Gołębia (90 razy), najwięcej razy piłkę z własnej siatki musieli wyciągać piłkarze Poraju (aż 97). Hetman przoduje niemal we wszystkich statystykach - najlepsza drużyna jesieni, u siebie i na wyjeździe. Jedynie wiosną więcej punktów uzbierał Powiślak (28 do 25).

Najlepszym graczem w Orłach, który rozegrał przynajmniej połowę sezonu, wg Państwa, był Łukasz Skowyra, którego średnia not wyniosła 7,17. Drugie miejsce ma Kamil Kusyk (6,82), który nie opuścił boiska nawet na minutę! Trzeci był Paweł Wolszczak - 6,64. Najlepszym strzelcem został Mateusz Marcinkowski, który jesienią zaliczył 15 trafień. Za nim znaleźli się Sławomir Radzikowski - 10 goli i Arkadiusz Tomaszewski - 9 bramek.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości