Powrót na piłkarską mapę

Jaworzanka Rogów (fot.: strona klubowa)

Po remisie rezerw Opolanina w Józefowie nasze Orły odleciały w tabeli najgroźniejszemu rywalowi na dwa punkty. Gra toczy się jednak dalej i już w niedzielę do Bochotnicy zawita ekipa Jaworzanki z Rogowa, wynajmująca dotąd nasze boisko w charakterze gospodarza na mecze ligowe.

Klub Sportowy Jaworzanka Rogów zgłosił się do rozgrywek B-klasy latem ubiegłego roku i miniony sezon ukończył na 12. miejscu w tabeli. Korzenie rogowskiego klubu sięgają jednak głębiej, bowiem zespół o tej nazwie grywał w B-klasie jeszcze w latach 80., gdzie rywalizował m.in. ze Spartanem Skowieszynek. Po kilku latach gry bez wymiernych osiągnięć na początku lat 90. Jaworzanka (podobnie jak Spartan) zniknęła z piłkarskiej mapy Lubelszczyzny i odrodziła się, jak już wspominaliśmy, w roku 2012. W trwającym sezonie rogowianie, wzmocnieni zaciągiem z Puław, uciułali jak dotąd trzy punkty. Pokonali jedynie outsidera z Wolicy (5:0), a zmuszeni byli uznać wyższość Opolanina (1:6), Wandalina (4:5), Poniatowej (0:4) i Błękitnych (0:2). Gros zawodników przyszło na świat w latach 90., jedynie kilka nazwisk można nazwać nieco bardziej doświadczonymi. Trenerem Jaworzanki jest Mieczysław Bartoś. Niedzielny mecz będzie, jak nietrudno się domyślić, pierwszą konfrontacją w dziejach obu zespołów.

W VI kolejce grają (niedziela, 11):

GLKS Elżbieta-Czarni Puszno Godowskie w Opolu

Opolanin II Opole Lubelskie-Dąbrowiak Dąbrowa Wron. sobota, 15

LKS Wandalin-Wisła Józefów

Victoria Wolica-Tęcza II Bełżyce w Kowali

LKS Poniatowa Wieś-KS Zaborze

Błękitni Kierz-Pogoń Trzebiesza

Orły Kazimierz-Jaworzanka Rogów

Zapraszamy na nasz stadion również w sobotę, kiedy to o godzinie 11 juniorzy młodsi zmierzą się z ryckim Ruchem. Dwie godziny później w Michowie zagrają młodzicy.