Przerwiemy złą serię?

Trzy mecze bez wygranej, w tym dwa remisy i porażka - to bilans ostatnich występów Orłów. W pierwszej czerwcowej kolejce ligowej nadarzy się świetna okazja do zakończenia niekorzystnej dla nas passy.Do Bochotnicy po raz drugi w tym sezonie przyjedzie ekipa Bobrów Karczmiska.

Jesienny pojedynek, który także odbył się na naszym terenie (boisko karczmiszczan wciąż przechodzi remont), zapisał się w statystykach jako najwyższe od 1998 ligowe zwycięstwo drużyny z Kazimierza - 11:1. Autorami goli byli Marcinkowski (5 goli), Tomaszewski (3), Pięta (2) i Partyka (1). Na boiskunasze kluby kontaktowały sięjeszcze wrozgrywkach sezonu 98/99 (0-1 na wyjeździe, 3-1 u siebie). Bobry awansowały do A klasy w sezonie 2008/09, wespół z obecnym sąsiadem z tabeli, Porajem Kraczewice. W tej chwili goście sobotniej potyczki plasują się na 9. miejscu z dorobkiem 13 punktów, z przewagą dwóch oczek nad Draco Kowala i czterech nad Cisami i właśnie Porajem.

Karczmiszczanie w bieżącym sezonie punktowali pięć razy - wygrali z Draco 4:1, Porajem 4:0, Żyrzyniakiem 3:0 i Cisami II 5:0. Ponadto, jesienią podzielili się punktami z nałęczowianami. Ważnym meczem dla tego zespołu będzie ten w ostatniej kolejce w Pusznie Godowskim z Porajem, który może zdecydować o spadku, bądź pozostaniu w lidze obu zespołów na kolejny sezon.

Jak pokazuje statystyka, piętą achillesową naszych gości jest defensywa - łącznie stracili już 79 bramek. A największą bolączką Orłów w ostatnich meczach jest właśnie stwarzanie i wykorzystywanie okazji na strzelanie bramek...

XX kolejka:

Draco Kowala-Stal II Poniatowa sobota, 16; s. Kasperski

Żyrzyniak Żyrzyn-Powiślak Końskowola niedziela, 16; s. M. Banaszek (w Końskowoli)

Garbarnia Kurów-Wilki Wilków niedziela, 15; s. Wąsik

Hetman Gołąb-KS Góra Puławska sobota, 17; s. R. Kalinowski

Cisy II Nałęczów-Poraj Kraczewice niedziela, 17; s. W. Banaszek

Orły Kazimierz-Bobry Karczmiska sobota, 11; s. Sachajko (as. Ciupek i Koguciuk)