Sparingpartner wreszcie na poważnie

Sparingpartner wreszcie na poważnie

fot. Marcin Olender

Już po raz ostatni w tym roku piłkarze Orłów wybiegną na boisko, by walczyć o ligowe punkty. W zamykającym rundę jesienną spotkaniu piłkarze powracającego na trenerską ławkę Marcina Lewtaka zmierzą się z SKS Leokadiów.

 Strażacki Klub Sportowy Leokadiów to najmłodszy twór w rozgrywkach, jeden z dwóch założonych w tym, a nie w zeszłym stuleciu (również dwa lata starsza Jaworzanka, choć w Rogowie nawiązano do jeszcze XX-wiecznej tradycji). Powstały latem 2014 SKS od samego początku uczestniczy w rozgrywkach klasy B, z bardzo różnym zresztą skutkiem (w 2016 otarł się o mistrzostwo, by już dwa sezony później być ledwie przedostatnim). Kończąca się runda poszła leokadiowianom średnio, zajmują w tabeli siódme miejsce z dorobkiem 11 punktów za trzy wygrane i dwa remisy przy czterech porażkach i bilansem trafień 18-24.

 Najlepszym strzelcem w talii grającego trenera Łukasza Dąbrowskiego jest Dariusz Wójcik z pięcioma bramkami. Jedynym z obecnych graczy Orłów z przeszłością w klubie zza Wisły jest Mateusz Hinz, z kolei wśród naszych rywali jedną z wiodących ról od ładnych kilku lat pełni Kamil Nastaj, wcześniej przez pewien czas w naszym zespole i do dziś nieprzerwanie od 2013 we władzach kazimierskiego stowarzyszenia (obecnie w randze sekretarza).

 Wprawdzie niedzielna konfrontacja będzie dla obu stron pierwszą oficjalną, ale już od 2017 regularnie mierzymy się ze sobą w grach towarzyskich. Te siedem spotkań to niemal wyłącznie naprzemienne pogromy "zawiślaków" i nasze jednobramkowe porażki, kolejno 8:0, 0:1, 6:1, 4:5, 4:5, 9:1 i 1:4, a więc w meczach mamy 3-0-4, a w bramkach 32-17. Najczęściej rywali pokonywał Damian Miroński (8 razy), w dalszej kolejności Michał Berliński (7), Dawid Matyjaszek (6) i Bartłomiej Hemperek (4).

 Niedzielne spotkanie Leokadiów – Orły rozegrane zostanie o godzinie 11:00 na sztucznym boisku KEN w Puławach, gdzie strażacy na co dzień goszczą rywali (w niedalekiej przeszłości na domowy obiekt wynajmowali sobie boisko w Bochotnicy). Ekipa przeciwna wydaje się być zespołem dość nieobliczalnym, o czym świadczą remisy z liderem z Janowca (3:3, to jedyna strata punktów przez Serokomlę) i z Dąbrowiakiem (1:1) czy porażka 2:3 z Porajem. Ostatnio leokadiowianom wiedzie się słabo, przegrali bowiem cztery kolejne mecze i na koniec rundy wypadałoby się przełamać. W przypadku triumfu Orłów i spodziewanej wiktorii Stali II z dąbrowiakami, nasi piłkarze spędzą przerwę zimową na ostatnim stopniu podium.

 Rywalizację poprowadzi, po raz pierwszy z naszym udziałem, sędzia Miłosz Grzelak. Na liniach wesprą go asystenci: Mariusz Bolek i Kamil Reszka.

  

W XI kolejce grają (niedziela):

Jaworzanka – Serokomla 13 w Szczekarkowie

Stal II – Dąbrowiak 11

Poraj – Cisy 11

Zawisza – Puławiak 12

Leokadiów – Orły 11 w Puławach

  

Czołówka klasyfikacji strzelców po X kolejkach:

15 – Mirosław Hajduk (Garbarnia II)

14 – Bartłomiej Hemperek (Orły)

12 – Albert Kuś (Serokomla)

9 – Piotr Łucjanek (Serokomla)

8 – Sebastian Dziosa (Puławiak), Jarosław Wyroślak (Stal II)

7 – Łukasz Koput (Cisy)

6 – Damian Miroński (Orły), Damian Filip (Cisy), Tomasz Zawiślak (Orły)

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości