Szukają honorowej wygranej

fot. Wawel Wąwolnica/Pracownia fotografii i reklamy

Wawel Wąwolnica na trzy kolejki przez zakończeniem rozgrywek nadal nie ma na koncie ani jednego zwycięstwa. Wprawdzie we wrześniu udało mu się pokonać Bobry, ale wynik ten nie jest już uwzględniany w tabeli.

Podopieczni naszego wychowanka i byłego zawodnika Artura Tusińskiego (prowadzi Wawel od tego roku) na swoim koncie mają więc ledwie dwa punkty i już dawno stało się jasnym, że po dwóch latach spędzonych w A-klasie znów będą występować na boiskach najniższego poziomu. Jedyne dwa remisy zanotowali w spotkaniach z Cisami i Wilkami (a więc możliwe, że z pozostałymi spadkowiczami), prócz tego 19 porażek i bilans bramkowy 20:83 (najmniej w lidze goli strzelonych i najwięcej straconych). W ostatnich tygodniach, po dwóch minimalnych przegranych z Tęczą (1:2) i Amatorem (2:3) ulegli Mazowszu aż 0:10, co jest najwyższym wynikiem ustanowionym w tym sezonie.

Niedzielny mecz z Orłami poprowadzi sędziujący na co dzień dwie klasy wyżej Piotr Kasperski. Co ciekawe, również on prowadził jesienne spotkanie obu zespołów, jak również kwietniowy pojedynek Orły - Cisy. Łączny udział tego pana w naszych meczach to cztery partie i cztery wygrane Orłów.

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Wawelem (od 1999): 7 meczów, 6 wygranych Orłów, 1 wygrana Wawelu, bramki 22:6 (do 1990 jeszcze co najmniej dziesięć spotkań, w tym nasza wygrana, remis i trzy przegrane). Najwięcej trafień dla Orłów: 3 - Jaruzel, 2 - Starek, Matyjaszek (ale nieznani autorzy dziewięciu bramek)

W XXIV kolejce grają:

Hetman - Amator N, 17

Tęcza - Mazowsze S, 17

Wawel - Orły N, 16

Serokomla - Wilki S, 12

Wodniak - Garbarnia N, 14

Żyrzyniak - Drzewce N, 16

Czołówka klasyfikacji strzelców po XXIII kolejkach:

27 - Mariusz Frączek (Hetman)

24 - Mateusz Marcinkowski (Wodniak)

15 - Kamil Kopeć (Drzewce)