Wierzchoniów górą wśród strażackiej braci

W minioną niedzielę na boiskach Kazimierskiego Klubu Sportowego Orły w Bochotnicy rozegrano VI edycję Turnieju Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Świętego Floriana. Kibice mogli podziwiać w akcji wielu byłych graczy Orłów (choć także kilku aktywnych). Pierwsze miejsce i statuetkę dla zwycięzcy zgarnęła ekipa z Wierzchoniowa, która w finale pokonała Bochotnicę.

Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach, w której spotkania odbywały się równolegle do siebie. Na głównej płycie walczyły ze sobą OSP Witoszyn, OSP Skowieszynek i OSP Bochotnica. W pierwszym meczu bochotniczanie gładko rozprawili się z Witoszynem 3:0, a w drugim zremisowali 3:3 ze Skowieszynkiem, mimo że jeszcze pięć minut przed końcem przegrywali 1:3. O wyniku przesądziło trafienie Dawida Matyjaszka - chyba króla strzelców? - bezpośrednio z rzutu rożnego i "spadający liść" za plecy bramkarza w wykonaniu Rafała Paciejewskiego. Na koniec Witoszyn zremisował 1:1 ze Skowieszynkiem. Zwycięsko grupę na bocznym boisku zakończyła ekipa z Wierzchoniowa, która górą była również w finale. Ich rywal miał o tyle utrudnione zadanie, że bodaj jedyny trening przed turniejem przeprowadził kilka dni przed zawodami, a zespoły, z którymi się mierzył trenują regularnie.Wszystkie ekipy dostały na koniec po pamiątkowym pucharze. Cały czas dostępny dla kibiców i zawodników był również specjalnie przygotowany punkt gastronomiczny.

Końcowa klasyfikacja:

1. OSP Wierzchoniów

2. OSP Bochotnica

3. OSP Kazimierz

4. OSP Skowieszynek

5. OSP Dąbrówka

6. OSP Witoszyn

OSP Wierzchoniów wygrał zawody o Puchar Floriana po raz pierwszy w historii. Od 2006 na listę triumfatorów wpisywali się kazimierscy policjanci, OSP Skowieszynek (2 razy), OSP Bochotnica i OSP Kazimierz.

Powiązana galeria: