Wilki wciąż głodne zwycięstw

Drużyna Wilków z Wilkowa, jesienią jedna ze słabszych ekip w lidze, w rundzie rewanżowej przeszła prawdziwą metamorfozę - w tym roku tylko dwukrotnie nie wygrała, a w tabeli wiosny minimalnie daje się wyprzedzić Puławiakowi i Powiślakowi. W sobotę formę wilkowian będą mogły sprawdzić kazimierskie Orły.

Jesienne spotkanie pomiędzy obydwoma klubami zakończyło się skromnym zwycięstwem Orłów, trzy punkty dał wówczas celny strzał Damiana Rybkowskiego. Wilki były jednak wtedy w głębokim dołku, notując czwartą przegraną z rzędu. W tym roku przegrali tylko dwa razy - 0:4 z Powiślakiem i 3:5 z Drzewcami. Resztę spotkań rozstrzygnęli na swoją korzyść, a od meczu w Drzewcach wygrywają wszystko - 5:0 z Garbarnią, 3:0 z Mazowszem, 3:2 z Vikingiem i 2:1 z Żyrzyniakiem. Czołową postacią drużyny od tego roku jest Mateusz Marcinkowski, zawodnik przez kilka poprzednich lat występujący w Kazimierzu, zaczynający zresztą swą piłkarską karierę w naszym zespole. Dotąd ma na swym koncie 6 trafień i zapewne chciałby pokazać się w macierzystym klubie z jak najlepszej strony.

W sezonie 2010/11 mecz Orły - Wilki zakończył się sukcesem gospodarzy 4:3, na listę strzelców wpisali się wówczas Marcinkowski, dwukrotnie Dawid Matyjaszek oraz Rafał Ciucias. Rewanż zakończył się podziałem punktów 1:1 (dla Orłów strzelił Paweł Partyka). Bilans tych spotkań zamyka się więc w dwóch wygranych "żółto-niebieskich" i jednym remisie; bramki 6:4. Jeszcze w rozgrywkach 95/96 w B-klasie padły wyniki 5:4 dla Orłów i 3:1 dla Wilków. Sezon później kazimierzanie zwyciężyli drużynę rezerw LKS-u 11:1 i 3:0 (przez walkower).

XXIV kolejka:

Powiślak Końskowola-KS Góra Puławska sobota, 11:00