Zamiast ligowej kąpieli atrakcje strażackiej niedzieli

Kapryśna, deszczowa pogoda znów dała się we znaki miłośnikom futbolu: kolejne mecze na różnych szczeblach rozgrywkowej drabinki są odwoływane. Nie inaczej ze spotkaniem naszych Orłów z Zaborzem, które miało zostać rozegrane w niedzielę w Karczmiskach. Gospodarze najwyraźniej uznali, że nie dadzą rady przygotować boiska, zapewne równie trudno przyjdzie im skompletować skład w środku tygodnia... My możemy obawiać się tylko, by wkrótce nie powtórzyła się sytuacja z maja 2010 i nasze boisko nie zmieniło się w basen...

Odwołano również spotkanie "na szczycie" w lidze juniorów, pomiędzy KS Góra Puławska i naszymi Orłami. Mecz młodzików Niedźwiada - Orły (niedziela, 12:30) na razie niezagrożony.

W XXI kolejce grają (albo i nie):

Opolanin II Opole Lubelskie - GLKS Elżbieta odwołany

Czarni Puszno Godowskie - LKS Wandalin niedziela, 17 | w Dąbrowie Wr.

Dąbrowiak Dąbrowa Wron. - Victoria Wolica 3:0, vo.

Wisła Józefów - LKS Poniatowa Wieś niedziela, 11 | w Poniatowej W.

Tęcza II Bełżyce - Błękitni Kierz odwołany

KS Zaborze - Orły Kazimierz odwołany

Pogoń Trzebiesza - Jaworzanka Rogów niedziela, 17

Nie znaczy to jednak, że nasi kibice są zmuszeni do zostania w niedzielę w domach! Na naszym boisku od godziny 11 trwać będzie zapowiadany jako czwarta edycja Turniej Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Świętego Floriana. Udział wezmą drużyny z jednostek OSP w Witoszynie, Dąbrówce, Bochotnicy, Wierzchoniowie, Skowieszynku i Kazimierzu. Jest to powrót do dość popularnej w nieodległej przeszłości formy promocji strażackiego zawodu za pośrednictwem naszego klubu. Po zawodach organizatorzy (Prezes KKS Łukasz Sikora, Burmistrz Kazimierza Grzegorz Dunia, Zarząd Gminny Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Zarząd Gminny OSP w Kazimierzu) zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie integracyjne. Zapraszamy i my!