Zatrzymać huśtawkę

Fotka pierwszej drużyny Tęczy; któryś z nich może w niedzielę zagrać przeciw Orłom... (fot.: Tęcza Bełżyce)

Dni coraz krótsze i coraz chłodniejsze, ale grać trzeba. W najbliższą niedzielę na wyjeździe kazimierskie Orły walczyć będą o dziewiąte z rzędu zwycięstwo w lidze. Tym razem ich przeciwnikiem będą nieobliczalne rezerwy bełżyckiej Tęczy.

Ludowy Zespół Sportowy Tęcza Bełżyce to twór bardzo młody, powstały bowiem latem 2012 w miejsce rozwiązanej drużyny Unii, spadkowicza z IV ligi. Klub zawiązano na bazie Tęczy Zagórze, istniejącej od 2005. Pierwsza drużyna Tęczy w minionym sezonie wywalczyła awans do okręgówki, z kolei rezerwy zgłoszone do opolskiej klasy B finiszowały na 11. pozycji w tabeli. W obecnym "dwójka" plasuje się "oczko" wyżej, na 10. lokacie. W dotychczasowych spotkaniach bełżyczanie prezentowali duże wahania formy: wygrali trzy razy (z Pusznem 3:0, Wandalinem 4:2 i w Kierzu 4:2), a czterokrotnie przegrali (3:5 z Wisłą, 0:4 z Dąbrowiakiem oraz po 0:2 z Opolaninem i Poniatową). W bramkach 13:17. Orły z drużyną bełżyckiej Tęczy -zarówno pierwszą, jak i drugą - oczywiście dotąd się nie potykały. Ale dla przypomnienia...

Mecze Orły - BKS Unia II Bełżyce:

2002/03: 6:1 (Grudzień 2, Jaruzel 2, Kamiński, B. Kleszczyński), 2:1 (Starek, A. Kamola)

Bilans: 2 mecze, 2 zwycięstwa Orłów, bramki 8:2

W IX kolejce grają (niedziela, 11):

Pogoń Trzebiesza-GLKS Elżbieta

KS Zaborze-Jaworzanka Rogów Karczmiska

Tęcza II Bełżyce-Orły Kazimierz 15

Wisła Józefów-Błękitni Kierz

Dąbrowiak Dąbrowa Wron.-LKS Poniatowa Wieś

Czarni Puszno Godowskie-Victoria Wolica

Opolanin II Opole Lubelskie-LKS Wandalin sobota, 14

W sobotę, jak zawsze, do akcji ruszą nasze grupy młodzieżowe. Na naszym boisku o 11 juniorzy zagrają ze Stalą Poniatowa, a potem młodzicy z Sokołem Konopnica.