Gratka dla kibiców – Orły grają codziennie

Ławka rezerwowych Wodniaka podczas jednego ze spotkań na puławskim boisku MOSiR

Przed nami kolejny weekend emocji związanych z występami drużyn spod marki Orłów Kazimierz. Tym razem spotkania naszych piłkarzy zostały rozłożone aż na trzy dni –​ w piątek zaczną młodzicy, dzień później zagrają juniorzy, a w niedzielnym finale na boisko wybiegną seniorzy.

Najmłodsza ekipa jako jedyna z tego grona będzie musiała pofatygować się na teren przeciwnika, lecz wyprawa ta będzie bardzo krótka, bo ledwie do Puław. Miejscowa Wisła – do tej pory 2:2 z Górnikiem II Łęczna i 2:0 z Sygnałem Lublin – podejmie Orły na sztucznym boisku KEN, a o grę zgodną z przepisami zatroszczy się sędzia Bartosz Wawer. Początek o godzinie 19:00.

Juniorzy, którzy przed tygodniem mieli wolne (po wycofaniu się z rozgrywek bez rozegrania żadnego meczu Giganta Przytoczno), o godzinie 11:00 odbędą na swoim boisku drugie ligowe spotkanie w bieżącym sezonie. Ich rywalem będzie dość wymagający Uczniowski Klub Sportowy Dys. W I kolejce pewnie ograł on na wyjeździe Kamionkę 7:2, by tydzień później na własnym obiekcie (w Niemcach) ulec Ciecierzynowi 1:6... Co pokaże w grze z Orłami?

Dorosłych piłkarzy Orłów, po zeszłoniedzielnym przełamaniu się i ograniu 2:0 Mazowsza Stężyca, czeka teraz konfrontacja z wyżej notowanym Wodniakiem Piotrawin-Łaziska. Zespół trenera Michała Kusia, podobnie jak nasi, latem nie błyszczał. W I rundzie Pucharu Polski odpadł po 4:6 z Wisłą II Puławy, zaliczył do tego komplet porażek w sparingach (4:5 z Wisłą Annopol, 3:5 z Poniatową Wieś i 0:3 z Wilkami Wilków). Skład osobowy niemal nie uległ zmianom, choć w oczy rzucać się musi odejście do Wilków najlepszego strzelca, Mateusza Marcinkowskiego. Trener Kuś ma go jednak kim zastąpić... Z wypadu na Kaszuby, po epizodach w Połchowie i Portowcu Gdańsk w rodzinne strony wrócił były gracz Opolanina Opole Lubelskie Kamil Korecki. Pojawił się też wreszcie zmiennik dla Andrzeja Kłaka – wieloletni numer 1 w bramce Opolanina Bartłomiej Jakóbczyk opuścił Orła Urzędów i przywdział nowe barwy klubowe. Czy naruszy niepodważalną pozycję Kłaka?

Los chciał, że na otwarcie ligi piotrawinianom przyszło zmierzyć się z Draco Kowala, co skończyło się rozgromieniem smoczej ekipy 10:1. Goście zawiedli nie tylko sportowo, ale i organizacyjnie, przez co wynik został po weryfikacji zmieniony na 10:0 i tak zapisany w tabeli. Po pierwszej kolejce Wodniak przewodził zatem stawce; po dwóch kolejnych zjechał jednak na siódme miejsce, wciąż mając na koncie najwięcej zdobytych bramek (w czołówce z czterema Grzegorz Turski oraz z dwiema Artur Nowaczek i Bartosz Cięszczyk). Wodniak w drugim meczu klasy A uległ w Puławach Hetmanowi 0:3, a ostatnio w zaciętych derbach podzielił się punktami z Wilkami (2:2). Według obserwatorów lepsze wrażenie sprawiali piotrawinianie...

W dotychczasowych ligowych kontaktach zespołów Orłów i Wodniaka (dawniej Łazisk) najczęściej było tak, że ze zwycięstwa cieszył się gospodarz. Oby ta zasada znalazła potwierdzenie w niedzielnym meczu! Jego arbitrem będzie Jakub Komendarski (klasa okręgowa), który po raz trzeci posędziuje mecz Orłom, dotąd była wygrana i przegrana. Na jedynego asystenta wyznaczono Łukasza Kołodziejczyka.

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Wodniakiem Piotrawin-Łaziska, wcześniej LZS Łaziska i Wodniakiem Łaziska (rozgrywki PZPN): 14 meczów, 6 wygranych Orłów, 2 remisy, 6 wygranych Wodniaka, bramki 31-26. Najwięcej trafień dla Orłów: 6 – Miroński, 5 – Zawiślak, 3 – Dudek (nieznani autorzy dwóch bramek).

Bilans meczów Orłów z Łaziskami (rozgrywki LZS): 6 meczów, 3 wygrane Orłów, 1 remis, 2 wygrane Łazisk, bramki 11-11.

W IV kolejce grają:

Mazowsze – Kadet S, 11

Żyrzyniak – Michów S, 11

Amator – Góra Puławska N, 15

Draco – Cisy N, 11

Hetman – Bogucin S, 17 w Puławach, boisko KEN

Wilki – Serokomla N, 11

Orły – Wodniak N, 16

Czołówka klasyfikacji strzelców po III kolejce:

5 – Mateusz Marcinkowski (Wilki)

4 – Grzegorz Turski (Wodniak), Mateusz Jakubiec (Amator)

3 – Łukasz Juchniewicz (Michów), Marcin Paprocki (Cisy), Pawło Semeniuk (Góra Puławska), Sławomir Kłys (Hetman), Robert Szmigiel (Serokomla), Oskar Leszczyński (Serokomla)