Historyczne zwycięstwo młodzików !!!

W sobotnie popołudnie młodzicy starsi Orłów odnieśli pierwsze zwycięstwo w Lidze Wojewódzkiej pokonując pewnie Lubliniankę II 3:0. Pierwsza połowa tego toczonego w bardzo dobrym tempie meczu była dość wyrównana. Orły grały bardzo uważnie w obronie nie dopuszczając do poważnego zagrożenia ze strony lublinian. Dość powiedzieć, że przyjezdni oddali w tej części jeden celny strzał. W tym przypadku ze zrykoszetowaną piłką poradził sobie Emil Pałac. Obrona miejscowych kierowana przez Filipa Miturę i Michała Banaszka była bardzo szczelna, a gdy się dołoży do tego rewelacyjną dziś grę w defensywie Jana Małeckiego oraz pozostałych kolegów z linii pomocy zero po stronie strat nie mogło dziwić. W 17 minucie podopieczni trenera Marcina Lewtaka były blisko objęcia prowadzenia, lecz szybka akcja zakończyła się udanym odbiciem  przez bramkarza gości groźnego strzału Oskara Trześniowskiego.  Pięć minut później Mateusz Górski  oko w oko z bramkarzem nieczysto uderzył w piłkę. Druga połowa to już wyraźna gra pod dyktando kazimierzan dążących do szybkiego zdobycia prowadzenia. W 32 minucie mocne uderzenie z dystansu Mateusza z trudem broni bramkarza lublinian. Po chwili Oskar był o włos od trafienia. Wreszcie w 33 minucie sfaulowany w polu karnym Lublinianki został Antoni Zagozdon. Rzut karny pewnie egzekwował nasz kapitan. W 36 minucie znów groźnie było pod bramką przyjezdnych. Groźna główka i sytuacja sam na sam. Tylko rzut rożny. Wrzutka Antka w dużym zamieszaniu w "szesnastce"  gości sprytem wykazuje się Oskar i podwyższa prowadzenie (był to pierwszy gol Oskara w oficjalnym meczu dla Orłów -gratulujemy!). Rywale próbowali odmienić losy spotkania, lecz Orły na niewiele im pozwalały. Najgroźniej było w 48 minucie gdy po strzale z dystansu lublinianie obili naszą poprzeczkę. Gospodarze byli tego dnia jednak bardzo konkretni w ofensywie. W 51 minucie Kacper Trześniowski przerwał podanie rywali i odegrał do niepilnowanego Konrada Sowy. 3:0. W 55 minucie strzelał z dystansu Mateusz ledwo odbija bramkarz na róg. W 60 minucie w sytuacji sam na sam tuż przed polem karnym sfaulowany został Kacper. Rzut wolny Michał Banaszka i tylko słupek. Ostatecznie przekonująca wygrana naszego zespołu, co warte podkreślenia po bardzo dobrej i uważnej grze. W następnej kolejce wyjazdowe derbowe spotkanie z puławska Wisłą.

Orły Kazimierz - Lublinianka II Lublin 3:0 (0:0) Bramki: M. Górski 33' -karny, O. Trześniowski 36', K. Sowa 51'

Skład Orłów: E. Pałac - F. Mitura, M. Banaszek, J. Małecki, A. Zagozdon, K. Trześniowski, M. Górski, K. Sowa, O. Trześniowski, K. Byszewski, M. Piekoś, M. Górecki, B. Sowa, K. Godziszewski