Orły ograły lidera, a potem świętowały

Kibice i piłkarze kazimierskich Orłów mieli w sobotę swoje święto. Klub obchodził dziesięciolecie powstania. Na trybunach oprócz fanów zasiadło sporo lokalnych VIP-ów. Zawodnicy sami zrobili jubileuszowy prezent klubowo, wygrywając mecz z liderem – Wieniawą Lublin.

Orły od samego początku spotkania rzuciły się na rywala. Efekt tego był taki, że w 12 minucie zdobyły bramkę dającą improwadzenie. Michał Berliński zdecydował się na dośrodkowanie, zaś piłka... wpadła do bramki za plecami golkipera Wieniawy Roberta Susza, który nie był tego dnia w dobrej dyspozycji.

Kazimierzanie przekonali się o tym osiem minut później. Tym razem lubelskiego bramkarza uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Rafał Kamola. W końcówce pierwszej połowy w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Berliński i po raz drugi skarcił przyjezdnych.

Wysokie prowadzenie rozleniwiło gospodarzy, którzy w drugiej połowie bardziej chyba myśleli już o końcu spotkania i czekającej ich imprezie w Zajeździe Piastowskim niż ataku przeciwnika. Gospodarze cofnęli się i przyjmowali rywala na własnej połowie. Taka taktyka i lepsza postawa Wieniawy spowodowała, że kazimierzanie stracili bramkę po strzale Przemysława Puszki. Jak się jednak okazało było to wszystko, co mogli zrobić w tę sobotę.

Być może końcowy wynik był by inny, gdyby sędzia uznał gościom bramkę strzeloną w 70 min przez Rafała Bielaka. Arbiter uznał jednak, że gol padł ze spalonego.

-Przegraliśmy na własne życzenie – uważa Jeży Wyroślak, trener Wieniawy. – Nie zdążyliśmy się zregenerować po środowym meczu Pucharu Polski z Lublinianką i to było widać – dodaje . Po tym zwycięstwie Orły zstały liderem tabeli. Ale tylko na jeden dzień. W niedzielę swój mecz wygrały rezerwy Motoru Lublin i kazimierzanie spadli na drugie miejsce. W drużynie Wieniawy całe spotkanie rozegrał Michał Denis, który występował kiedyś w Orłach.

źródło: "teraz puławy"

tekst: Marek Wieczerzak

Orły : P.Guzek , Ł.Skowyra , R.Makarewicz , M.Stolarek , R.Banaszek , M.Pięta (80 Miroński), M.Berliński , P.Wolszczak (5 Więsztal), R.Kamola , M.Kowalik (50 Suszek), J.Banaś (70 Marcinkowski)

Wieniawa: Susz, Stróżak, Pszczoła, Denis, Baniaszczuk, Woleń (80 Pakuła), Dadej (60 Gogół), Baran (75 Burdyn), Wójcik, Bielak, Puszka (88 Raczkowski)