Teraz na Mazowsze

Piłkarzom Orłów ciężko będzie zapomnieć o fatalnym meczu ze Stalą. Już w najbliższą niedzielę będą musieli oni udać się do Stężycy, gdzie poszukają punktów w spotkaniu ze spadkowiczem z klasy okręgowej, miejscowym Mazowszem.

Stężyczanie, podobnie jak my,przed tym sezonem borykali się z ogromnymi problemami personalnymi. Na treningi i gry kontrolne przybywała garstka zawodników. Ich wyniki w lidze nie powalają -po trzech meczach okupują 11. miejsce w tabeli z dorobkiem tylko dwóch punktów. O ile podział punktów z Powiślakiem można jeszcze uznać za pewien sukces, o tyle porażka na własnym terenie z Vikingiem po bramce z połowy boiska chluby już nie przynosi. W ostatni weekend znów osiągnęli dobry wynik, remisując 2:2 z liderem tabeli Żyrzyniakiem w Żyrzynie. Szkoleniowcem Mazowsza jest nasz były trener, Janusz Kleszczyński, który przejął zespół jeszcze wiosną, będąc bliskim spadku miał na celu przygotowanie drużyny do występów w niższej klasie rozgrywkowej.

W rozgrywkach ligowych Orły zmierzyły się z Mazowszem dwukrotnie w sezonie 2000/2001. W Stężycy zwyciężyliśmy 5:2, w rewanżu już bez straty bramki 5:0. Spotkaliśmy się raz jeszcze w 2007 roku, kiedy to w III rundzie Pucharu Polski ulegliśmy na wyjeździe naszym rywalom 1:2.

IV kolejka:

Powiślak Końskowola-Bobry Karczmiska niedziela, 15