W Pucharze – jak mawia młodzież – ciężary (akt.)

Dziewięciu przeciwników – siedmiu na poziomie okręgu i dwóch w rywalizacji ogólnowojewódzkiej – trzeba pokonać, aby zarobić dla klubu pieniądze takie jakie przedstawia ten symboliczny czek

W siedzibie Lubelskiego Związku Piłki Nożnej przeprowadzono dziś losowanie dwóch pierwszych rund Pucharu Polski 2022/23 na szczeblu okręgowym. Drużynę Orłów Kazimierz Wydział Gier skojarzył z występującą w klasie okręgowej (w ostatnim sezonie czwarte miejsce) Piaskovią Piaski. Lepszy z tej pary w drugiej rundzie powalczy ze zwycięzcą rywalizacji B-klasowiczów – Czarnych Pliszczyn i KS Serniki.

Mecz Orłów z Piaskovią zaplanowano na niedzielę 7 sierpnia o godzinie 17:30. W przypadku remisu w zwykłym czasie rozegrana zostanie 30-minutowa dogrywka, a jeśli nadal nie będzie rozstrzygnięcia, to o awansie przesądzi seria rzutów karnych. O tej samej porze powinno odbyć się spotkanie Czarnych (w poprzednim sezonie zajęli trzecie miejsce w grupie trzeciej klasy B) z Sernikami (siódmy zespół owej grupy). Zwycięzcy tych dwóch rywalizacji zagrają ze sobą w środę 17 sierpnia o godzinie 17:00. Gospodarzem będzie zespół niżej notowany w rozgrywkach ligowych 2021/22, a więc Czarni bądź Serniki.

Orły po raz ostatni zwyciężyły kogokolwiek w Pucharze Polski siedem lat temu, pozostawiając w pokonanym polu Perłę Borzechów. Potem zaliczyły cztery kolejne porażki (z Polesiem Kock, Mazowszem Stężyca i dwukrotnie Zawiszą Garbów). Z Piaskovią w klasie A i przede wszystkim w okręgowej mierzyły się w przeszłości dwudziestokrotnie; ostatni mecz tych rywali zakończył się domową wygraną niebiesko-żółtych 3:2 (maj 2016) i wówczas była to niespodzianka. W sierpniu w przypadku powtórki będzie to już sensacja...

Rok temu piaszczanie doszli do IV rundy, eliminując po drodze KS Uniszowice (11:2), Amatora Leopoldów-Rososz (3:2) i Stal Kraśnik (1:1, k. 4-3), a odpadając z Górnikiem II Łęczna (1:7). W porównaniu do tamtej edycji PP wyraźnie wzrosła liczba uczestników – wtedy par klubów z klas B, A i okręgowej oraz ekip niezrzeszonych było 24, teraz 30 plus dwa teamy z wolnym losem. Dwa lata temu duetów było 27. Z naszej grupy klasy A zgłosiło się dziesięć z czternastu klubów (odpuściły Wilki Wilków, Wodniak Piotrawin-Łaziska, BKS Bogucin i Garbarnia Kurów).

Spośród poniższych zwracamy uwagę na zestawy numer 1 i 28.

I runda (1/64 finału) Pucharu Polski na szczeblu okręgu Lublin (7 sierpnia, godzina 17:30):

Serokomla Janowiec – KS Góra Puławska (1)

Albatros Świdnik – Tur Milejów (2)

Perła Borzechów – LKS Stróża (3)

Granit II Bychawa – Ludwiniak Ludwin (4)

KS Drzewce – Orion Niedrzwica (5)

Laskowia Baranów – Cisy Nałęczów (6)

Orły Kazimierz – Piaskovia Piaski (7)

LKS Brzeźnica Książęca – KS Uniszowice (8)

Błękit Cyców – Polesie Kock (9)

Tęcza Kraśnik – Janowianka Janów Lubelski (10)

Żyrzyniak Żyrzyn – Wisła II Puławy (11)

Poraj Kraczewice – LKP Turka (12)

GKS Niedźwiada – Powiślak II Końskowola (13)

Sprint Wierzchowiska – Unia Bełżyce (14)

GKS Abramów – LKS Kamionka (15)

Wisła Annopol – wolny los (16)

Sparta Lublin – Sygnał Lublin (17)

AF Głusk – Zawisza Garbów (18)

Amator Leopoldów-Rososz – Sokół Konopnica (19)

Wawel Wąwolnica – Orlęta Nowodwór (20)

Mazowsze Stężyca – GLKS Michów (21)

Iskra Krzemień – GKS Gościeradów (22)

ULKS Dzierzkowice – Sygnał Chodel (23)

Wodnik Uścimów – Hetman Gołąb (24)

Legion Tomaszowice – Unia Wilkołaz (25)

Tajfun Ostrów Lubelski – Avia II Świdnik (26)

GLKS Polichna – LKS Poniatowa Wieś (27)

Czarni 1947 Dęblin – Ruch Ryki (28)

Roztocze Batorz – Stok Zakrzówek (29)

Czarni Pliszczyn – KS Serniki (30)

Orzeł Urzędów – Draco Kowala (31)

KS Nasutów – wolny los (32)

II runda (1/32 finału) Pucharu Polski na szczeblu okręgu Lublin (17 sierpnia, godzina 17:00):