Wielkie wyzwanie młodzików

Kilka tygodni temu piłkarze trenera Marcina Lewtaka (stoi pierwszy z lewej) gościli na Podhalu, lecz już wkrótce znów będą rywalizować na boiskach Lubelszczyzny

Lubelski Związek Piłki Nożnej opublikował dziś terminarze dwóch dwunastozespołowych grup prowadzonej przez siebie ligi wojewódzkiej młodzików starszych na rundę jesienną sezonu 2021–22. Uczestników rozdzielono wedle zgłoszeń klubów i notowanych przez piłkarzy w minionym sezonie wyników między silniejszą grupę A ("złotą") oraz trochę słabszą grupę B ("srebrną"). Orły Kazimierz znalazły się w grupie B i dla naszego klubu będzie to historyczny debiut w rozgrywkach młodzieżowej elity okręgu lubelskiego (dotąd nasze dziecięce zespoły brały udział wyłącznie w mniej prestiżowych "ligach lubelskich").

Wśród naszych przeciwników mamy aż pięć teamów z Lublina, z czego dwa to zespoły rezerwowe roczników z grupy złotej. Miał być nawet o jeden taki zespół więcej, lecz pierwotnie awizowaną do składu tej grupy budowlaną "dwójkę" spod szyldu BKS zastąpiła ostatecznie poniatowska Stal. Rywalami Mateusza Górskiego i spółki będzie również drugi Górnik Łęczna, biłgorajskie BKS i OSiR, puławska Wisła i MUKS Kraśnik, z którym zainaugurujemy zmagania meczem wyjazdowym w ostatni weekend sierpnia. Tydzień później zmierzymy się na własnym terenie z Lublinianką II.

Łatwo w tej lidze nie będzie, ale nasi przecież nie pękną...

Jesienny rozkład jazdy orlich młodzików przedstawia się następująco:

28.08 – MUKS Kraśnik (wyjazd)

04.09 – Lublinianka II (dom)

11.09 – Wisła Puławy (wyjazd)

18.09 – Motor II Lublin (dom)

25.09 – Widok SP 51 Lublin (wyjazd)

02.10 – Stal Poniatowa (dom)

09.10 – Vrotcovia Lublin (wyjazd)

16.10 – Górnik II Łęczna (dom)

23.10 – Sygnał Lublin (wyjazd)

30.10 – BKS Biłgoraj (wyjazd)