Skrobów upadł, Michów powstał

Fotka stara, bo z meczu Skrobów – Michów z kwietnia 2014, ale w nowym sezonie żadnych świeżych ujęć z tego obiektu i tak nie uświadczymy (fot. Green Studio Photography / lksskrobow.futbolowo.pl)

Lubelski Związek Piłki Nożnej poinformował wczoraj, że pismem z 12 lipca br. LKS Skrobów zrezygnował z udziału w rozgrywkach seniorskich w sezonie 2021–22. Powodem podjęcia tego kroku miał być brak wystarczającej liczby zawodników chętnych do gry w tym zespole (ciekawe, co ich odstraszyło...?). Miejsce skrobowiaków w szeregach A-klasowiczów z grupy drugiej zajmie najwyżej w minionych rozgrywkach sklasyfikowany spośród spadkowiczów GLKS Michów, który w tabeli poprzedniej edycji ligi miał tylko punkt mniej od lokalnego rywala.

Z jednej strony cieszymy się wraz z ambitnym zespołem z Michowa, z drugiej żałujemy że nie będzie nam dane poskromić wreszcie "ludowców" ze Skrobowa. W zakończonym niedawno sezonie Orły pierwszy raz w historii, po serii niepowodzeń, ograły Michów; premierowe zwycięstwa zanotowały też z Kadetem oraz Gabarytami i tylko Skrobów nie dał się niebiesko-żółtym (5:1 u siebie, 1:1 na wyjeździe). Tak już zostanie, przynajmniej na razie...

Co to jeszcze dla nas oznacza? Oczywiście 16-17 października zamiast do Skrobowa pojedziemy do Michowa (trochę krótsza trasa do pokonania), a ponadto, jeśli w I rundzie Pucharu Polski wyeliminujemy Zawiszę, a Michów Serniki, to zgodnie z zasadami LZPN mecz II rundy z piłkarzami trenera Tomasza Guza rozegramy na swoim boisku, a nie, jak to miało być pierwotnie, na wyjeździe.

Źródło: GLKS Michów / LZPN / własne.