Bartnik deklasuje w trzeciej elekcji

fot. nowytydzien.pl

Podczas dzisiejszego Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów LZPN, które miało miejsce w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, odbyły się przełożone z sierpnia zeszłego roku wybory nowego zarządu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej na czele z prezesem tego gremium. Urzędujący od sierpnia 2012 szef lubelskiej piłki Zbigniew Bartnik rozgromił kontrkandydatów i rozpoczął trzecią kadencję swego urzędowania.

Inaczej niż przed prawie pięcioma laty, gdy nie wychylił się żaden przeciwnik, Bartnik musiał tym razem radzić sobie z dwiema innymi kandydaturami: byłego piłkarza i sędziego, a obecnie obserwatora Andrzeja Głowackiego oraz działacza i menadżera sportowego, prowadzącego kampanię wyborczą już od kilku lat Arkadiusza Kozłowskiego. Wynik dla zorientowanych był do łatwego przewidzenia i oczywiście sprawdziło się: Bartnik otrzymał od delegatów 95 głosów, Głowacki 22, a Kozłowski 7.

66-letni Bartnik jest absolwentem AWF w Białej Podlaskiej (trener I klasy) oraz managerem sportu ze specjalnością organizacja i zarządzanie w stowarzyszeniach i klubach sportowych. Jako piłkarz grał w Sygnale Lublin, Motorze II Lublin, AZS-AWF Biała Podlaska, RAKS Biała Podlaska i Podlasiu Biała Podlaska. Przez wiele lat był trenerem, prowadził m.in. młodzież AZS-AWF, Podlasie, Motor (1987, ze spadkiem z ekstraklasy i 1994–95), Hetmana Zamość (1995–96 i 1998), Czuwaj Przemyśl (1996–98), Garbarnię Kurów (1999), Lewarta Lubartów (1999–2000), a w XXI wieku dziewczyny z Cisów Nałęczów (I liga).

Pracę działacza rozpoczął w biurze Okręgowych Związków Sportowych w Białej Podlaskiej. Był kierownikiem sekcji piłki nożnej w Motorze, przez pewien czas pełnił w nim też obowiązki prezesa. W latach 1985–86 był prezesem Bialskopodlaskiego Okręgowego ZPN. Pracował też w departamencie sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, współzakładał i organizował wojewódzkie (gimnazjalny i licealny) ośrodki piłkarskie w Lublinie. W regionalnym związku działa od 2000, w latach 2008–2012 był wiceprezesem ds. szkolenia. Od 2016 z krótką przerwą jest też członkiem zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ubiegając się o reelekcję w mateczniku chwalił się bardzo dobrą sytuacją budżetową kierowanej przez siebie organizacji i zapowiedział, że realizowana od kilku lat strategia wspomagania klubów sprzętowo i finansowo będzie kontynuowana.

W skład Zarządu LZPN w wyniku głosowania weszli: Zbigniew Bartnik (prezes), Jerzy Bojko, Ryszard Dziura, Robert Gromysz, Arkadiusz Kozłowski, Andrzej Kuśmierczyk, Stanisław Lesiuk, Tadeusz Łapa, Ryszard Nilipiuk, Anatol Obuch, Piotr Owczarzak, Stanisław Pryciuk, Piotr Sadczuk, Marek Wawer i Witold Wójtowicz. Do Komisji Rewizyjnej LZPN wybrano: Romana Dąbka, Jarosława Dziewulskiego, Jana Madyńskiego, Władysława Makarewicza, Andrzeja Swacha, Krzysztofa Szewczyka i Pawła Zielińskiego. Delegatami na Walne Zgromadzenie Delegatów PZPN zostali Zbigniew Bartnik, Stanisław Pryciuk i Tomasz Mikulski, a ich zastępcami Robert Gromysz, Piotr Owczarzak i Marta Daniewska.

Źródło: Kurier Lubelski/lzpn.pl/kobiecapilka.pl/dziennikwschodni.pl/własne

Lista prezesów LOZPN i LZPN (niepełna):

Franciszek Grabowski (1921?–1925?)

Roman Kopanicki (1925?–1926?)

Tadeusz Woleński (1926–1930)

Dyonizy Jarosz (1930–1931 i 1932–1936)

Kazimierz Partyka (1936–1938)

Franciszek Polniaszek (1938–1939)

Stanisław Grzelak (1973–1976)

Stanisław Wallner (1976–19??)

Stanisław Grzelak (1983–1991)

Jan Golan (1991–2000)