"Beret" z "Sikorem" osuszyli Wisłę

Kolejne planowe zwycięstwo na koncie kazimierskich Orłów. Po niełatwym meczu w Józefowie miejscowa Wisła musiała uznać wyższość drużyny Rafała Dryka, która nadal w B-klasowej tabeli wyprzedza rezerwy Opolanina Opole o dwa punkty.

Gospodarze zaskoczyli nas wyśmienicie przygotowaną do gry murawą, której w żadnym stopniu nie zaszkodziły nadmierne w ostatnim czasie opady atmosferyczne. Minusem boiska były tylko jego małe rozmiary. Pierwsi bramkę zdobyli wiślacy - po naszym błędzie w kryciu i prostej wrzutce w pole karne. Orły oczywiście prowadziły grę, choć znów pod bramką przeciwnika byli nieskuteczni - w pewnym momencie większe zagrożenie dla bramki Wisły stanowili miejscowi obrońcy, którzy parokrotnie próbowali wpisać się na listę strzelców... Do wyrównania doprowadził w końcu w 30. minucie gry Michał Berliński, który efektowną przewrotką na gola zamienił podanie Dariusza Dusińskiego. Sekundy później do siatki Marcina Wikiry piłkę skierował Tomasz Sikora I, a po kolejnych dziewięciu minutach wynik podwyższył Berliński. Gospodarze próbowali zagrozić nam najprostszymi środkami - kopiąc piłkę w nasze pole karne z nadzieją, że może się komuś od tyłka odbije i wpadnie... W 54. minucie wiślacy zmniejszyli straty, uprzednio "sprzedając" Mateuszowi Karasiowi strzał z łokcia. Arbiter przewinienia się nie dopatrzył... Również brutalne wejście w Dawida Guza, który musiał opuścić boisko, zasługiwało wg niego tylko na "żółtko"... Na nasze szczęście nerwową sytuację uspokoiła kolejna bramka Sikory. Rezultat końcowy ustalili grający trener gości i jeden z graczy józefowskich po niepewnym łapaniu futbolówki przez Karasia.

Wisła Józefów - Orły Kazimierz 3:5 (1:3)

? 8', ? 54', ? 90' - Berliński 30', 40, Sikora I 31', 63', Dryk 87'

Orły: Karaś - Dusiński, Guz (64' Strojek), Starczynowski, Sikora II - Lipnicki (89' Błaziak), Paczka, Berliński, Zawiślak (46' Nastaj) - Dryk, Sikora I (81' Miroński)

Żółte kartki: Zagóra, Chyła - Paczka (czwarta w sezonie - PAUZA), Strojek