Bitwa wygrana prawie bez strat

Coraz pewniej wygląda sytuacja w tabeli naszej drużyny. Po dzisiejszej wygranej nad Serokomlą awansowaliśmy na ósmą pozycję w stawce i z zaległym meczem w zapasie możemy ze spokojem przystępować do ostatnich w tym roku kolejek mistrzowskich.

Przed meczem po obu drużynach można się było spodziewać dużej zaciętości w derbowym starciu i na boisku to się sprawdziło – gra była ostra, a w drugiej części spotkania parokrotnie zawodników ponosiły niepotrzebnie nerwy. Skutkiem tego były m.in. dwie czerwone kartki i dość problematycznie podyktowany rzut karny dla gości, którego w 51. minucie nie wykorzystał Michał Chwiszczuk (przeniósł piłkę nad bramką). Swojej szansy nie wykorzystał też Rafał Dryk, który w 68. minucie w dogodnej sytuacji uderzył nad poprzeczką. Orły nie pozostawały dłużne rywalom: w 55. minucie bliski szczęścia był główkujący Tomasz Zawiślak, a cztery minuty później silny strzał Dawida Matyjaszka w samo okienko wybronił Piotr Owczarzak.

Worek z bramkami rozwiązał się w końcu w ostatnim kwadransie. Najpierw celnie głową w polu karnym po dośrodkowaniu Matyjaszka z rzutu rożnego uderzył Michał Berliński, a chwilę później, po mocnym zagraniu Matyjaszka z boku boiska piłkę próbował wyekspediować obrońca, lecz uczynił to na tyle nieszczęśliwie, że trafił nią swojego kolegę, a odbita futbolówka wylądowała w siatce. Janowczanie mecz kończyli w dziewięciu po czerwonych kartkach Owczarzaka i Adriana Rutkowskiego.

Nasza defensywa spisała się dziś na piątkę – w końcu nie co tydzień kończymy grę bez straty bramki (poprzednim razem w kwietniu). Jedynym zmartwieniem pozostaje zatem absencja w kolejnym meczu Damiana Mirońskiego, który zobaczył dziś czwartą w tym sezonie kartkę...

Orły Kazimierz – Serokomla Janowiec 2:0 (0:0)

Berliński 75 g, (P. Dusiński 77 s)

Orły: Karaś – D. Dusiński (46 Skulimowski), Kowalik, Lipnicki (78 Miturski) – Saran, Śpiewak – Pyśniak, Berliński (80 Bociański), Zawiślak – Matyjaszek (k) – Miroński (85 Błaziak)