Chcą gonić czołówkę

Tego pana nasi obrońcy muszą pilnować jak oka w głowie... (fot.: GLKS Elżbieta)

Po czterech kolejkach w opolskiej B-klasie na czele niezmiennie i bez straty punktu Orły i Opolanin. W najbliższą niedzielę jedni i drudzy zagrają z zespołami ze środka stawki - kazimierzanie u siebie z Elżbietą, opolanie w Józefowie z tamtejszą Wisłą.

Gminny Ludowy Klub Sportowy (początkowo tylko Ludowy) działa w Elżbiecie od 2000 roku. Po kilku latach spędzonych w C-klasowym towarzystwie, w 2005 drużyna ta pewnie wygrała ligową rywalizację i przesunęła się do klasy B. Za wiele się tam jednak nie nagrała, gdyż po średnio udanym sezonie 2005/06 klub poszedł w rozsypkę. W 2009 został reaktywowany i po trzech latach występów w C-klasie od 2012 GLKS jest członkiem B-klasy. W poprzednich rozgrywkach elżbietanie długo dotrzymywali kroku nadającym ton zabawie Opolaninowi i Pogoni, końcówkę mieli jednak słabszą. Obecnie, po czterech kolejkach ekipa ta plasuje się na 11. miejscu w stawce. Pierwsze dwa mecze przegrała po 2:4 z Poniatową i Wisłą, kolejny 0:1 z Błękitnymi (bramka stracona w 95. minucie), a przed tygodniem nastąpiło przełamanie - 6:3 z Dąbrowiakiem. Najgroźniejszym zawodnikiem "Eli" pozostaje strzelec Łukasz Markowski, który w zeszłym sezonie aż 32 razy doprowadzał do rozpaczy bramkarzy przeciwników. Zespół trenuje Krzysztof Chruściel. Dotąd Orły z Elżbietą nigdy się ze sobą nie mierzyły.

W V kolejce grają (niedziela, 11):

Orły Kazimierz-GLKS Elżbieta

Jaworzanka Rogów-Błękitni Kierz 14 | Bochotnica

Pogoń Trzebiesza-LKS Poniatowa Wieś

KS Zaborze-Victoria Wolica

Tęcza II Bełżyce-LKS Wandalin 17

Wisła Józefów-Opolanin II Opole Lubelskie

Dąbrowiak Dąbrowa Wron.-Czarni Puszno Godowskie 13

---------------------------------------------------

Nie zapominajmy równieżo naszych młodszych Orłach. W sobotę o 11 w Końskowoli z Powiślakiem zagrają juniorzy, a o 16 na naszym boisku z Serokomlą Janowiec młodzicy.