Ciecierzyn ogrywa Drzewce – liga będzie ciekawsza

fot. Serokomla Janowiec (fb)

Po środowym zwycięstwie Ciecierzyna z Drzewcami (4:1!) w zaległym meczu XIV kolejki, różnica jaka dzieli w tabeli outsidera od jedenastego w tabeli Bogucina wynosi już tylko punkt. Taką samą liczbę oczek co boguciniacy zgromadziły ekipy Serokomli i Amatora. Dwie z tych czterech drużyn w czerwcu pożegna się z Klasą A. Na finiszu sezonu janowczanom, ciecierzynianom i rososzanom przyjdzie zmierzyć się z Orłami...

W niedzielę niebiesko-żółty zespół zagra w wyjazdowym spotkaniu właśnie z Serokomlą. Zespół prowadzony przez naszego byłego zawodnika i trenera Rafała Dryka odniósł do tej pory tylko cztery zwycięstwa (najmniej w lidze, podobnie jak Bogucin), sześciokrotnie remisował oraz doznał dwunastu porażek, a bilans bramkowy to 37:58. Najwięcej bramek na swoim koncie ma Michał Chwiszczuk (15). Wspomniany Dryk to niejedyny były orzeł grający obecnie w Janowcu – z samych naszych dawnych zawodników można zbudować kompletną linię defensywną (Dryk, Michał Stolarek, Paweł Dusiński, Dariusz Dusiński – ten ostatni pozostaje działaczem naszego klubu), uzupełnioną o bramkarza Jakuba Niedzielę.

Nasi rywale są silnie zagrożeni degradacją, więc można spodziewać się z ich strony dużej mobilizacji. W przypadku sukcesu gospodarzy będzie to pierwsza w historii wygrana Serokomli nad Orłami na własnym boisku – dotąd nie miało to miejsca. Przed rokiem przełamali się, zwyciężając w Bochotnicy; jak będzie tym razem?

Spotkanie poprowadzi sędzia Paweł Czarnota (w poprzednich trzech jego występach Orły raz wygrały i dwukrotnie przegrały).

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Serokomlą: 8 meczów, 6 wygranych Orłów, 1 remis, 1 wygrana Serokomli, bramki 20:9 (do 1988 jeszcze co najmniej 12 spotkań). Najwięcej trafień dla Orłów: 3 – Miroński, Berliński, 2 – Starek, Paczka, Kusyk (ale nieznani autorzy dwóch bramek).

W XXIII kolejce grają:

Błękitni – Tęcza N, 11

Michów – Żyrzyniak N, 17

Góra – Mazowsze S, 16

Amator – Wodniak N, 17

Ciecierzyn – Hetman N, 15

Drzewce – Bogucin S, 11

Serokomla – Orły N, 17

W sobotę o godzinie 11:00 nasi młodzicy sprawdzą w Baranowie formę miejscowej Laskovii. Z kolei orlicy o godzinie 9:00 (również jutro) wezmą udział w turnieju w Turce.