Powtórka z jesieni i Serokomla ląduje na dnie

Kolejne ligowe zwycięstwo odniosły we wczorajsze popołudnie Orły Kazimierz. Prowadzeni tym razem przez duet trenerski Damian Miroński-Marcin Lewtak (ten drugi od tego roku współprowadzi szkolenie młodzieży w naszym klubie) pokonali w Janowcu Serokomlę 2:0; identyczny wynik odnotowano jesienią. Obie drużyny kończyły ten mecz w liczebnym osłabieniu.

W pierwszej odsłonie to gospodarze byli stroną dominującą i mieli więcej okazji do objęcia prowadzenia. Zawodziła ich jednak skuteczność (ze stuprocentowej sytuacji nie skorzystał Rafał Dryk) lub udane interwencje zaliczał Mateusz Karaś. Klasę nasz bramkarz pokazał szczególnie w 22. minucie, kiedy w niesamowity sposób wyjął strzał pod poprzeczkę swojej bramki. Orły postawiły na grę z kontry, lecz dopiero po zmianie stron strategią tą zaczęli zdobywać przewagę nad rywalami.

Cztery minuty po przerwie drogę do bramki Jakuba Niedzieli znalazł mocnym, pewnym strzałem z rzutu wolnego Adam Skulimowski (stały fragment wywalczył grający trener gości). Niebiesko-żółci coraz częściej decydowali się na uderzenia, lecz próby te pozostawały zwykle niecelne. Gra zaostrzała się: w 68. minucie Skulimowski zobaczył czerwoną kartkę za faul w pobliżu "szesnastki"; siły wyrównały się już po dwóch minutach, a z boiska za kopnięcie Mirońskiego w głowę wyproszony został Paweł Dusiński. W 77. minucie rezultat po indywidualnej akcji podwyższył technicznym strzałem zza pola karnego Dawid Matyjaszek.

Porażka Serokomli przy jednoczesnych zwycięstwach Ciecierzyna i in spe Amatora (przez walkower) zepchnęła ją na ostatnie miejsce w tabeli. Natomiast Orły zachowały szansę nawet na szóstą pozycję. Następne spotkanie w Bochotnicy z Drzewcami.

Serokomla Janowiec – Orły Kazimierz 0:2 (0:0)

Skulimowski 49 w, Matyjaszek 77

Orły: Karaś – Błaziak (90+1 Zyska), Skulimowski, Żybura, J. Maciąg – Berliński, Ł. Maciąg (88 Skocz) – M. Maciąg (46 Kubiś), Matyjaszek (k), Zawiślak – Miroński.

Żółte kartki: Dryk, Adamski – Żybura.

Czerwone kartki: P. Dusiński 70 (faul) – Skulimowski 68 (faul).

Sędziował: Czarnota oraz Stępniak i Szyszka.