Ciężki sezon po reformie

fot. KS Ciecierzyn (fb)

Czwórka nowicjuszy, jaka zawitała latem do grupy II Klasy A, radzi sobie w nowym dla siebie środowisku bardzo różnie. Zdecydowanie najgorzej w tym towarzystwie wypadają ciecierzynianie, którzy w dziesięciu spotkaniach ugrali tylko punkt.

Klub Sportowy Ciecierzyn jest jednym z najmłodszych w naszej lidze i jego niedzielna konfrontacja z Orłami będzie dla obu ekip pierwszym kontaktem w historii. KSC założono latem 2003, rok później przystąpił on do rozgrywek mistrzowskich w Klasie B. Po dwóch latach uczestnictwa uzyskał awans do Klasy A (2006), w której gra do dziś, choć nie jest to już ten sam szczebel w krajowej hierarchii. Przez dziewięć sezonów ciecierzynianie rywalizowali w grupie IV (lubelskiej), choć zdarzyło im się też przez dwa sezony występować gościnnie w grupie III (lubartowskiej). Wyniki notowali rozmaite, ale regularnie meldowali się w czołówce tabeli (trzecia lokata w 2015, czwarta w 2010, 2012 i 2014). Rozgrywki 2016-17 ukończyli na ósmej pozycji. Teraz, po przerzuceniu latem do naszej grupy Ciecierzyn zupełnie nie potrafi się odnaleźć: jeden remis 3:3 z Wodniakiem, a prócz tego aż dziewięć porażek; najmniej bramek zdobytych spośród wszystkich zespołów (13; najwięcej, bo 4 ma Bartłomiej Kuszpit) oraz najwięcej straconych (47). Szczególnie blado wygląda to na wyjazdach, gdzie KSC traci średnio ponad pięć goli na mecz (u siebie... cztery).

Wyniki przypłacił już posadą trener Paweł Szewczyk, którego na początku października zastąpił Wojciech Dąbała, znany z pracy z młodzieżą Lublinianki. Biorąc pod uwagę dotychczasową postawę, Ciecierzynowi trudno będzie obronić się przed spadkiem, ale z drugiej strony ich strata do bezpiecznego miejsca to w tym momencie tylko sześć punktów...

Zapraszamy fanów piłki na nasz stadion, będzie to ostatnia w tym roku okazja do zobaczenia Orły w akcji przy ul. Kazimierskiej. Mecz posędziuje Bogdan Wojtachnio (w 2013 i 2015 prowadził dwa przegrane przez nas spotkania).

W XII kolejce grają:

Serokomla - Drzewce S, 12

Tęcza - Żyrzyniak S, 13:15

Hetman - Góra S, 14

Bogucin - Amator S, 14

Mazowsze - Błękitni N, 12

Wodniak - Michów N, 13

Orły - Ciecierzyn N, 13

Ostatnią grę w tym roku zaliczą młodzicy, którzy w sobotni poranek (godzina 10) sprawdzą na wyjeździe formę przedostatniego w tabeli GKS Abramów. W przypadku wygranej Orły zapewnią sobie pozycję wicelidera przed przerwą zimową.