Młodzicy wicemistrzami jesieni!!!

W swoim ostatnim meczu ligowym w tym roku młodzicy Orłów Kazimierz spisali się na szóstkę. Dosłownie i w przenośni. W sobotnie przedpołudnie wygrali na wyjeździe z GKS-em Abramów 6:0. Mecz od początku toczył się pod dyktando kazimierzan. Pierwsza bramka padła w 12 minucie po indywidualnej akcji Michała Żura. Michał w swoim stylu wymanewrował trzech obrońców Abramowa i nie dał szans bramkarzowi rywali. W 20 minucie ten sam zawodnik podwyższa wynik po podaniu Wojciecha Zachaja. Kolejne ataki przyjezdnych uwieńczył w 23 minucie Dominik Miroński. Tym razem nasz etatowy wykonawca rzutów rożnych otrzymał podanie z cornera od Mikołaja Zachaja, po czym precyzyjnie strzelił w lewy róg bramki GKS-u. Przy czym nie przeszkodził strzelcowi gąszcz zawodników Abramowa, którzy często dzisiaj stawiali w swoim polu karnym przysłowiowy autobus. Trzy minuty później hattricka kompletuje Michał Żur. Najlepszy zawodnik meczu tym samym dał wyraz eksplozji formy jaka go ostatnio "dopadła". Michał był prawdziwą zmorą dla obrony abramowian, która nie potrafiła zupełnie sobie z nim poradzić. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie przewaga Orłów była jeszcze wyraźniejsza. Niestety zawodziła skuteczność i to w zdawałoby się najprostszych sytuacjach. Swoje również zrobił bramkarz GKS-u wielokrotnie ratując swoją drużynę z poważnych opresji. Długo nie potrafili go pokonać Wojtek i Michał. Nie udało się to również Piotrowi Bieńkowi (przesuniętemu w drugiej połowie z bramki do pomocy) i Szymonowi Podrażce i to w sytuacjach dwóch na jednego. Okazje na gola wobec huraganowych ataków Orłów mieli po kontrach gospodarze, ale najpierw Bartosz Dzikowski a później Hubert Grzegorczyk kapitalnymi paradami zachowali czyste konto dla Orłów. Niemoc strzelecką przełamał wreszcie w 48 minucie nie kto inny jak Michał Żur.  A dwie minuty później swojego gola zdobył Wojciech Zachaj po podaniu z głębi pola Dominika Mirońskiego. Wojtek dzisiejszą postawą zasłużył na szczególne słowa uznania. Nie dał się infekcji, a przed dzień meczu i jeszcze w sobotni ranek wysoko gorączkował. Jak na prawdziwego kapitana przystało nie pozostawił swoich kolegów samym sobie i nie patrząc na potworne osłabienie chorobą dał z siebie wszystko. BRAWO. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu zapewniło młodym Orłom wicemistrzostwo jesieni, co należy uznać za olbrzymi sukces.

GKS Abramów - Orły Kazimierz 0:6 (0:4) Bramki: M. Żur 12', 20', 26', 48', D. Miroński 23', W. Zachaj 50'

Skład Orłów:  P. Bieniek - D. Miroński, J. Żur, M. Włodek, S. Podrażka, M. Zachaj, A. Pawłowski, M. Żur, W. Zachaj - B. Dzikowski, M. Zakiewicz, M. Walencik, M. Kuś, M. Suszek, H. Grzegorczyk

Wkrótce podsumujemy jesienne występy obydwu naszych młodzieżowych zespołów.