Ciężkie życie spadkowicza

To już ostatni tegoroczny weekend, podczas którego będzie można obejrzeć wszystkie nasze drużyny w roli gospodarzy. Pierwsza drużyna podejmie Amatora z Leopoldowa i Rososzy, trampkarze Czarnych Dęblin, a młodzicy Wisłę Puławy. Tylko ci drudzy są faworytami swej konfrontacji.

KS Amator powstał w 1961 roku, ale pierwszy kontakt piłkarski z Orłami nastąpił dopiero w 2008, po awansie leopoldowian do klasy okręgowej. Mecz rozgrywany w Bochotnicy padł łupem gospodarzy, którzy (trochę na własne życzenie) wymęczyli wynik 3:1. Bramki ustrzelili Marcin Kowalik i dwukrotnie Mateusz Marcinkowski. W rewanżu skopiowaliśmy ten rezultat, a do siatki rywali trafiali Michał Berliński, Kowalik i Tomasz Sikora. W kolejnym sezonie zwycięstwo Orłów było jeszcze bardziej okazałe, dość powiedzieć, iż była to najwyższa wygrana KKS-u w historii jego piątoligowych występów. Ośmiobramkowym łupem podzielili się Marcinkowski, Paweł Wolszczak, Berliński, Rafał Kamola oraz podwójną porcją Jarosław Grykałowski i Arkadiusz Tomaszewski. W Rososzy, kiedy Orły powoli zbliżały się już do lądowania w A-klasie górą był Amator (3:1), a wynik golem dla "żółto-niebieskich" otworzył "Beret". Tak więc bilans dotychczasowych pojedynków to trzy wygrane Orłów, jedna Amatora; w bramkach jest 15 do 5.

Leopoldowianie wrócili do "Serie A" dwa lata po kazimierzanach, a spadek nastąpił z takim hukiem, że do dziś rozchodzi się jego echo. Ledwie 6 "oczek" wywalczone w 30 występach, ponad setka straconych bramek w minionym sezonie, a i w obecnym nie jest różowo. Dwa remisy na początek - z Wilkami i Mazowszem, a potem porażki z Wikingiem (2:5), Garbarnią (3:5) i Żyrzyniakiem (2:4), przedzielone zwycięskim walkowerem po odpuszczeniu meczu przez kraczewicki Poraj.

Dwa tygodnie temu z Amatorem przełamała się Garbarnia, więc może i Orły... Walczyć trzeba, bo chyba gorzej być nie może, oby w sobotę nie okazało się, że jednak może...

W VII kolejce grają:

Orły Kazimierz-Amator Rososz-Leopoldów sobota, 11

Puławiak Puławy-Garbarnia Kurów niedziela, 12

boczne boisko MOSIR-u

Bobry Karczmiska-Wiking Leśniczówka niedziela, 15

Mazowsze Stężyca-Wisła II Puławy sobota, 15:30

Poraj Kraczewice-KS Góra Puławska niedziela, 15

Żyrzyniak Żyrzyn-KS Drzewce niedziela, 16

Draco Kowala-Wilki Wilków sobota, 16

Po meczu seniorów zobaczymy w akcji naszych niepokonanych trampkarzy, którzy zagrają z Czarnymi - dęblinianie dotychczas 8:4 z Puławiakiem, 3:1 z Zawiszą, 1:4 z Powiślakiem i 3:0 z Amatorem przy zielonym stoliku. Dzień później młodzicy sprawdzą formę puławskiej Wisły. "Duma Powiśla" do tej pory wygrała dwiema bramkami przewagi z Tęczą Zagórze (Bełżyce) i Serokomlą, ale już silniejszym Sygnałowi i Sławinowi nie dała rady (nieznany redakcji jest wynik spotkania z Granitem).