Czerwcowe ostatki

W niedzielny wieczór, około godziny 19, zakończą się rozgrywki ligowe w puławsko-opolskiej A-klasie. Orły pożegnają swoich kibiców meczem z Porajem Kraczewice. Będzie to już ósme spotkanie obu drużyn, a szóste od oficjalnej rejestracji klubu w Kazimierzu.

Jedynej porażki w historii tych starć, i to bardzo dotkliwej, bo aż 1:6 KKS doznał w Kraczewicach w 1997 w ramach rozgrywek A-klasowych. Rewanż przebiegł już po myśli kazimierzan i zakończył się wynikiem 3:1. Po dwóch sezonach spotkaliśmy się znowu na tym samym szczeblu i już na starcie ligi wygraliśmy u siebie 5:1 (trafiali do siatki Robert Makarewicz i po dwakroć Dariusz Popławski i Wojciech Starek. Wiosną kolejny pogrom, tym razem 5:0 (bramki Makarewicza, Marcina i hat-trick Dariusza Dysputów). Po dłuższej przerwie, w sezonie 2010/11 kolejne przekonujące zwycięstwa "żółto-niebieskich" - 10:0 w Bochotnicy (gole: Marcinkowski cztery, Tomaszewski trzy i po jednym Pięta, Dawid Matyjaszek i Skowyra) oraz poniatowskie 4:1 (strzelcami Skowyra i trzykrotnie Sławomir Radzikowski). Także w Poniatowej zagraliśmy jesienią minionego roku i po wyrównanej walce i bramkach Konrada Gembala i Damiana Mirońskiego mogliśmy cieszyć się z niezwykle cennych w naszym ówczesnym umiejscowieniu w tabeli trzech punktów (ostatecznie 2:1). Tak więc, od 1998 roku pięć spotkań i jednocześnie wygranych Orłów; w bramkach 26:3.

Drużyna kraczewicka wyraźnie odstaje w tym sezonie od reszty ligowego towarzystwa. Nie licząc walkowera za mecz ze Stalą II, wygrali tylko raz: w XVI kolejce 2:1 z Draco Kowala. Niespodziewanie podzielili się też punktami z Vikingiem Leśniczówka (2:2 przed dwoma tygodniami), lecz na tym ich sukcesy się kończą. Bilans bramkowy mówi wszystko - 20 goli strzelonych i 113 straconych (średnio 4,5 na mecz). W aż 13 z 22 meczów przegranych tracili przynajmniej pięć bramek, lecz w przeciwieństwie do choćby Bobrów czy "Smoków" ani razu nie dostali "dwucyfrówki".Niedzielny mecz z Orłami prawdopodobnie będzie ich ostatnim na tym poziomie rozgrywek.

XXVI kolejka (ostatnia, niedziela, 17):

Powiślak Końskowola-Draco Kowala

KS Góra Puławska-Wilki Wilków