Deszcz nam sprzyja

Po wyrównanym, acz niestojącym na wysokim poziomie spotkaniu kazimierskie Orły dopisały do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Losy meczu toczonego, podobnie jak w Kowali, w strugach deszczu rozstrzygnęły się ostatecznie w 90. minucie.

Bobry, nie dysponujące żadnym zawodnikiem rezerwowym, mimo wyraźnej róźnicy w poziomach gry obu drużyn w przeciągu 90 minut stworzyły sobie multum doskonałych sytuacji do zdobycia bramki, co w pierwszej części widowiska ułatwiali im też kazimierzanie, często faulując przeciwników w pobliżu pola karnego. W marnowaniu ich osiągnęli dziś jednak prawdziwe mistrzostwo. Także Orły miały problemy ze skierowaniem piłki do siatki, jakkolwiek w przeciwieństwie do rywali dwukrotnie im się to udało. Małe boisko także nie ułatwiało gry, a akcje wet za wet długo nie przynosiło zmiany rezultatu (znów brawa dla bramkarza "żółto-niebieskich"; jego kolega po fachu miał nieraz trudności z prawidłowym rozpoczęciem gry, co przypominało wczorajszy wykop Andersena w meczu Holandia - Dania). Aż do 34. minuty, kiedy to po długim podaniu od Starczynowskiego strzałem z ostrego kąta w światło bramki popisał się Grykałowski. Gospodarze cofnęli się, a wynik do przerwy pozostał taki sam.

Po przerwie ruszyły Bobry, raz po raz ostrzeliwując bramkę Bickiego, najczęściej jednak piłka po ich uderzeniach lądowała w krzakach.Lekko górujący nad rywalami goście wciąż nie mogli doczekać się zakończonej powodzeniem akcji. Dopiero w 90. minucie stało się jasne, że Orły wywiozą z Karczmisk komplet punktów. Wprowadzony chwilę wcześniej Zaborek (jak widać zmiany czemuś służą, o czym najwyraźniej nie wie(dział?) pewien selekcjoner) wyłożył piłkę szarżującemu Rybkowskiemu, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Po chwili mogło być nawet 3:0, lecz strzał Ciuciasa zablokował... Zaborek.

Bobry Karczmiska - Orły Kazimierz 0:2 (0:1)

Gole: Grykałowski 34', Rybkowski 90'.

Orły: Bicki - Denis, Starczynowski, Dusiński, M. Tusiński - Nastaj (81' M. Ziętalski), Ciucias, Świątek, Chodkiewicz (59' Lipnicki) - Grykałowski (86' Zaborek), Rybkowski.

Żółte kartki: Pogoda (Bobry) - Chodkiewicz, Starczynowski, M. Tusiński (Orły).