Dotrwaliśmy

fot. Wodniak Piotrawin-Łaziska (fb)

Rozegranie w komplecie wszystkich spotkań rundy jesiennej w A-klasie nie było pewne ani przed startem rozgrywek, ani tym bardziej w ostatnich tygodniach, gdy statystyki zachorowań na wirusa SARS-CoV-2 rosły niemal każdego dnia. Wszystko wskazuje na to, że jutro odegrany zostanie ostatni akt rundy jesiennej: w zaległym meczu XIII kolejki Orły podejmą na swoim boisku Wodniaka. Początek o godzinie 13:45.

Orły nie mają już praktycznie szans na opuszczenie przed przerwą zimową ostatniego miejsca w tabeli. No, chyba że zwyciężyłyby jutro różnicą kilkunastu goli. A o to będzie raczej trudno – nasz rywal plasuje się na dziewiątym miejscu w stawce (23 punkty, siedem zwycięstw, dwa remisy, pięć porażek, bramki 33-27). Nadzieją dla Orłów na jakąś zdobycz są dwa aspekty występów piłkarzy trenera Michała Kusia w tym sezonie: dużo gorsze wyniki w gościach, niż u siebie – tylko jedna wygrana w sześciu spotkaniach i zaledwie pięć zdobytych goli, czyli najmniej w lidze – i zgubienie punktów na boiskach drużyn zajmujących miejsca spadkowe (1:1 i w Dęblinie i w Michowie). Kluczowymi graczami ofensywy Wodniaka są Mateusz Marcinkowski i Patryk Turski, każdy z nich ma na koncie osiem trafień; siedem goli zdobył Michał Rożek.

Przypominamy, że zgodnie z odgórnymi rozporządzeniami stadion podczas spotkań ligowych jest zamknięty dla publiczności.

Trójkę sędziowską stworzą jutro Łukasz Kołodziejczyk (jako główny) oraz Kamil Reszka i Adam Kontnik. Dla Kołodziejczyka będzie to drugi prowadzony przez niego mecz Orłów – wcześniej czynił to w Bełżycach w debiucie Damiana Mirońskiego na ławce trenerskiej Orłów w maju 2018.

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Wodniakiem, wcześniej LZS Łaziska (rozgrywki PZPN): 12 meczów, 5 wygranych Orłów, 2 remisy, 5 wygranych Wodniaka, bramki 26-24. Najwięcej trafień dla Orłów: 5 – Zawiślak, 3 – Dudek, Miroński, 2 – Popławski, Błaziak (brak danych o autorstwie dwóch trafień).

Czołówka klasyfikacji strzelców po XV kolejkach:

20 – Marcin Paprocki (Drzewce)

17 – Sławomir Kłys (Hetman)

15 – Michał Chwiszczuk (Drzewce)

14 – Dawid Bartoś (Draco)

12 – Dominik Szymanek (Drzewce), Mateusz Łakomy (Drzewce)

Ostatnim tegorocznym boiskowym akcentem w naszym klubie miał być niedzielny mecz trampkarzy starszych z Błękitem Cyców. Było to już trzecie podejście do tego zaległego z VI kolejki ligowej spotkania, najpierw miał bowiem zostać rozegrany 10 października, a potem 7 listopada. Dziś jednak jego termin znów został zmieniony, tym razem na... 1 kwietnia, czyli Prima Aprilis. Jak celnie zauważył kierownik naszej drużyny trampkarzy Tomasz Włodek, data ta dobrze wpisuje się w niepoważne zachowanie Błękitu i Związku...