I Memoriał Marcina Tusińskiego

W minioną niedzielę na przyszkolnym boisku w Skowieszynku zorganizowano memoriał poświęcony pamięci Marcina Tusińskiego. W zawodach wzięły udział cztery drużyny - KKS Orły Kazimierz, Spartan Skowieszynek, Witoszyn-Rzeczyca i Pod Basztą. W półfinale Orły pokonały Pod Basztą, w finale nie dały już rady połączonym siłom Witoszyna i Rzeczycy.

Mecze półfinałowe:

Orły Kazimierz - Pod Basztą 9:6 (4:3)

Bramki dla Orłów: Sikora 4, Lipnicki 2, Ciucias 1, Gembal 1, Fiuk 1

Bramki dla Pod Basztą: Rybkowski 4, Nastaj 2 sam.

Spartan Skowieszynek - Witoszyn-Rzeczyca 5:5 (2:2), karne szczęśliwe dla W-R

Finał:

Orły Kazimierz - Witoszyn-Rzeczyca 3:5 (1:2)

Bramki dla Orłów: Sikora 2, Gembal 1

O trzecie miejsce:

Spartan Skowieszynek - Pod Basztą 5:5, karne dla Spartana (6:5)

Skład Orłów: Michał Błaziak, Rafał Ciucias, Dominik Fiuk, Konrad Gembal, Krzysztof Lipnicki, Kamil Nastaj, Bartłomiej Pyra, Łukasz Sikora

Król strzelców: Łukasz Sikora - 6

Turniej odbywał się w przyjaznej atmosferze i cieszył się sporym zainteresowaniem miejscowej (i nie tylko) społeczności, której nie zraziła upalna aura. O nagłośnienie zadbał dyrektor SP w Bochotnicy Andrzej Pisula, komentatorkę prowadził Ignacy Włodek, a nad całością czuwał Piotr Guz. Pamięć Marcina uczczono wygranym na trąbce uroczystym hymnem. Skowieszyńska placówka udostępniła zawodnikom swoje wnętrza, zadbała również o wikt. Za sędziowski gwizdek chwycił znany i lubiany Zbigniew Rojek. Drugie miejsce Orłów jest może pewnym zaskoczeniem, lecz mogą się usprawiedliwić wąską, w porównaniu z przeciwnikami, kadrą. Na pocieszenie zabrały ze sobą nagrodę-piłkę dla najskuteczniejszego zawodnika memoriału.

Fotogaleria (aut. D. Graca)