Jaworzanka nie przeżyła zimy

Jaworzanka nie przeżyła zimy

fot. Patryk Suszek

Wydaną dziś przed południem decyzją Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej drużyna Jaworzanki Rogów została wycofana z rozgrywek klasy B grupy drugiej w sezonie 2019–20. Stało się to na wniosek samych rogowian, którzy złożyli go wczoraj w okręgowej centrali. Klub ten nie ma zespołów młodzieżowych, zatem wiosną pod marką Rogowa nie zagra w oficjalnych rozgrywkach nikt.

 W dziesięciu jesiennych spotkaniach Jaworzanka nie była w stanie zdobyć choćby punktu, a jej bilans bramkowy na koniec roku wyniósł 15-54. Najwyższą porażkę poniosła w ostatniej kolejce, przegrywając na swoim obiekcie w Szczekarkowie z janowiecką Serokomlą 2:10. W październikowym starciu z naszym zespołem podopieczni trenera Mieczysława Bartosia polegli u siebie w stosunku 3:5 (1:2), bramki zdobyli wówczas Czajka i Żuber (2) oraz Hemperek (3), Zawiślak i Miroński.

 Wszystkie spotkania, jakie Jaworzanka miała rozegrać wiosną zostaną zweryfikowane jako walkowery na korzyść rywali. W przypadku Orłów oznacza to, że po grze z Serokomlą (1 maja) czekają nas ponad trzy tygodnie przerwy na kolejne spotkanie ze Stalą II w Poniatowej (24 maja), bowiem z rogowianami zmierzyć się mieliśmy 17 maja, a więc siedem dni po wynikającej z nieparzystej liczby zespołów pauzie.

Źródło: własne/LZPN.

Komentarze

Dodaj komentarz
  • adgh napisał
    Kilku zawodnikow Jaworzanki moglo by zasilic Orly

  • [*] napisał
    Śpij słodko aniołku

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości