Ligowy szlagier w Górze

Rywalem kazimierskich Orłów w IX kolejce lubelskiej A klasy będzie Klub Sportowy z Góry Puławskiej, jeden z czołowych zespołów ligi. Będą to kolejne swoiste derby,wspólnym mianownikiem łączącym oba kluby jest trener Orłów, Józef Dudek, prowadzący niegdyś KSGP, a także piłkarze obu drużyn.

Pomarańczowych barw bronią obecnie Dariusz Migdal, a także Kamil Trochym i Marcin Lewtak, związani dawniej z KKS-em. Na drugim biegunie mamy Rafała Ciuciasa, ex-gracza "Oranje". Klub w Górze powstał niedawno, w 2005 roku, lecz dość szybko wdrapał się na poziom ligi okręgowej. Tam po raz pierwszy (sezon 2009/2010) styknęli się ze sobą niedzielni rywale - w Bochotnicy padł bezbramkowy remis, konfrontację w Górze zweryfikowano jako walkower dla Orłów (na boisku było 2 do 2). Niestety,tamte rozgrywki dla obydwu klubów skończyły się degradacją do A klasy. Tam w obu starciach lepsi byli zawodnicy z Góry (2:0 i 3:1).

W bieżącym sezonie radzą sobie przyzwoicie. Początek mieli udany (4:3 z Bobrami i 3:1 z Porajem), potem przyszły dwie porażki (2:4 z Drzewcami i 1:2 z Garbarnią). W ostatnich kolejkach pokazują, że odzyskali formę. Pokonali 2:1 rezerwy Stali, 3:0 Mazowsze, podzielili się punktami z zawsze groźnym Vikingiem (2:2) i aż 6:2 zwyciężyli w Żyrzynie byłego lidera tabeli. Łącznie ustrzelili 23 bramki, tracąc 15.

IX kolejka:

Puławiak Puławy-Powiślak Końskowolaniedziela, 16