Młodzicy: Orły – Lublinianka 1:1

Młodzicy starsi Orłów Kazimierz zremisowali dziś po bardzo ciekawej grze z rówieśnikami z Lublinianki 1:1. Przy dość dużym audytorium (ponad 50 widzów) i pięknej pogodzie obydwie strony konfrontacji dały z siebie wszystko by zgarnąć komplet punktów. Lepiej w mecz weszli gospodarze. W 6 minucie rzut rożny wykonywany z prawej strony przez Oskara Trześniowskiego i piękną główką Mateusz Górski daje nam prowadzenie. Chwilę później goście mogli wyrównać, ale ich napastnik nieznacznie przestrzelił. Trwała zacięta walka. W 21 minucie powinno być 2:0 dla Orłów, lecz Oskar przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Lublinianki. Miejscowi starali się nie dopuszczać do zagrożenia przed własną bramką, szukając podwyższenia prowadzenia. W 26 minucie Mikołaj Miturski w sprytny sposób wyłuskał piłkę lubelskiemu obrońcy i mając przed sobą jedynie bramkarza gości uderzył w boczną siatkę. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem kazimierzan w 29 minucie Lublinianka wyrównała po niepotrzebnej stracie piłki z naszej strony. W drugiej połowie obie drużyny podkręciły tempo. Akcji bramkowych nie brakowało. W 42 minucie Mateusz posłał atomowy strzał, który trafił tylko w poprzeczkę. Chwilę później groźnie główkował Kacper Trześniowski. W 47 minucie z kolei to  lublinianie stemplują naszą poprzeczkę. Momentalna odpowiedź Orłów, piękna akcja całego zespołu i Janek Małecki w świetnej sytuacji obija.... górną część bramki. W 52 minucie to nas ratuje słupek. Jeszcze się kotłowało w polu karnym jednych i drugich ale już się wynik nie zmienił. Remis wydaje się być sprawiedliwy. Gratulacje dla podopiecznych trenera Marcina Lewtaka  za walkę do końca. Zdobyty dziś punkt może mieć duże znaczenie przy ustalaniu końcowej tabeli. Kolejny mecz już w sobotę o 11.00  w Kraśniku z tamtejszym MUKS-em.

Orły Kazimierz - Lublinianka Lublin 1:1 (1:1) Bramki: M. Górski 6' - 29'

Skład Orłów: E. Pałac, F. Mitura, M. Banaszek, J. Małecki, K. Trześniowski, M. Górski, O. Trześniowski, K. Sowa, B. Sowa, M. Miturski, S. Kleczewski