Na pożegnanie z kibicami

Fragment meczu GLKS Elżbieta - Czarni Puszno Godowskie (fot.: GLKS Elżbieta)

W niedzielę o 14 na boisku w Bochotnicy lider rozgrywek opolskiej klasy B - kazimierskie Orły - podejmie zespół Czarnych Puszno Godowskie. Drużyna ta w obecnym sezonie prezentuje się z korzystnej strony, plasując się na piątej pozycji w tabeli. Dla Orłów będzie to ostatni w 2013 mecz przed własną publicznością.

Ludowy Klub Sportowy Pusznie Godowskim powstać miał w 1969. Od dosyć dawna bierze udział w rozgrywkach B-klasy, a jego największym osiągnięciem było drugie miejsce na mecie rozgrywek sezonu 2007/08 (tylko o punkt ustąpili pola mistrzowi - Wodniakowi Piotrawin-Łaziska). Czarni to bardzo solidna ekipa, przez ostatnią dekadę aż pięciokrotnie kończyli ligę na 5. miejscu. Ostatni sezon mieli trochę słabszy (9. pozycja). W bieżącym w 11 spotkaniach odnieśli siedem zwycięstw (m.in. z Opolaninem 2:1, dla którego była to jedyna, jak dotąd, porażka), trzykrotnie przegrali (aż 2:6 w Trzebieszy) oraz zremisowali bezbramkowo z Zaborzem. W bramkach 25-21. Wspomniany podział punktów ze "Strażakami" był jedyną stratą pusznian na ich boisku. Na wyjazdach idzie im w kratkę.

Dla Orłów i Czarnych niedzielny pojedynek będzie pierwszym w dziejach.

W XII kolejce grają (niedziela, 14):

GLKS Elżbieta-Victoria Wolica

w Opolu

LKS Poniatowa Wieś-LKS Wandalin

Błękitni Kierz-Opolanin II Opole Lubelskie

Orły Kazimierz-Czarni Puszno Godowskie

Jaworzanka Rogów-Dąbrowiak Dąbrowa Wron.

w Karczmiskach, sobota, 14

Pogoń Trzebiesza-Wisła Józefów