Nieudana pogoń

Piotr Guzek po ponad trzech latach przerwy stanął między słupkami bramki Orłów (fot.: Dziennik Wschodni)

Zwycięstwem Orłów nad Pogonią 4:2 zakończył się rozegrany w Trzebieszy w dzisiejsze popołudnie mecz o mistrzostwo klasy B. Chociaż goście prowadzili już trzema bramkami, po przerwie skomplikowali sobie sytuację i znów o wyniku rozstrzygnąć miała nerwowa końcówka.

Mecz na małym, trzebieskim boisku toczył się w szybkim, żwawym tempie, co i rusz pod jedną i drugą bramką dochodziło do ciekawych sytuacji. Wynik otworzył Damian Miroński, dostawiając nogę w zamieszaniu podbramkowym. Zawodnicy obu ekip nie mieli litości dla swych kości i co chwila jeden z nich zwijał się z bólu. Jeszcze przed przerwą w kolejnym zamęcie przytomność umysłu wykazał Rafał Dryk i było 2:0. Zaraz po zmianie stron Orły podwyższyły wynik. Obrońca gospodarzy tak nieszczęśliwie wybijał piłkę, że trafił nią kolegę, a ta po odbiciu spadła pod nogi Mirońskiemu, który już wiedział co z nią zrobić. Kilka minut później ładną bramkę z przewrotki zdobyli trzebieszanie. "Pogoniarze" atakowali coraz groźniej i w 66. minucie po błędzie naszych obrońców ponownie zmniejszyli stratę. W tym czasie również kazimierzanie mieli swoje okazje, lecz bardzo dobrze w bramce spisywał się miejscowy golkiper. W końcu, w 74.minucie Damian Wiśniosz przedryblował obrońców, na spokoju zagrał do "Dymka", który nie mógł się pomylić i było po meczu.

Pogoń Trzebiesza - Orły Kazimierz 2:4 (0:2)

Bramki: Adamczuk 53', Jóźwiak 66' - Miroński 10', 46', 74', Dryk 38'

Pogoń: M. Wawer - Ł. Adamczyk, D. Adamczyk, Kocoń - Makijewski, Hermanowicz (46' Adamczuk), P. Wawer, Cisłak (70' Czapla), Materek (65' Jóźwiak) - Brzoza (46' Szafran), M. Adamczyk

Orły: Guzek - Dusiński (65' Paczka), Guz, Starczynowski, Mączka - Wiśniosz, Rutkowski (90+1' Nastaj), Berliński, Antoniak (58' Lipnicki) - Miroński, Dryk

Żółte kartki: M.Adamczyk, P. Wawer, Makijewski, Adamczuk - Guz

Sędziował: Śpiewak oraz Kalinowski i miejscowy