Sami swoi

Cenne uwagi trenera KS-u w trakcie przerwy meczowej (fot.: Lubelska Piłka, 2009)

Kolejny pracowity weekend czeka piłkarzy i trenerów trzech drużyn kazimierskich Orłów. W sobotę na naszym boisku juniorzy zagrają z Tęczą Bełżyce, w niedzielę - również na swoim terenie - seniorzy z Zaborzem, a do wyjazdu do Dęblina szykują się młodzicy.

Strażacki Klub Sportowy powstał w Zaborzu w 2005. Szybko wygrał rozgrywki C-klasy i awansował do klasy B, uniezależniając się przy okazji od OSP i zmieniając nazwę na KS. Od momentu awansu po dzień dzisiejszy zaborzanie pozostają ligowym średniakiem. W minionym sezonie zakończyli rywalizację na miejscu 8., obecnie plasują się na 9. pozycji w tabeli, po zwyciężeniu Dąbrowiaka 4:3 i Victorii 1:0 oraz bezbramkowym remisie z Czarnymi mają na koncie 7 punktów i bilans strzelecki 10:20. Pozostałe spotkania nieudane (przegrane z Wandalinem 3:7, Poniatową 2:5 i Błękitnymi 0:4), choć Opolaninowi ulegli tylko 0:1... Barw zaborskiego klubu bronią w tym sezonie dwa byłe "Orzełki": Artur Tusiński Damian Rybkowski.

W VIII kolejce grają (niedziela, 15):

GLKS Elżbieta-Opolanin II Opole Lubelskie Opole

LKS Wandalin-Czarni Puszno Godowskie