Orły do Guinnessa?

Poniatowski team w całej okazałości (fot. ze strony klubowej z minionego sezonu)

Po drugim z rzędu niezwykle wysokim zwycięstwie naszym Orłom przyjdzie w niedzielę zmierzyć się na własnym boisku z Poniatową Wsią. Zespół ten dobrze wszedł w sezon i zaczął od dwóch wygranych - 4:2 z Elżbietą i 2:0 z Kierzem. Nie będzie to pierwszy kontakt obu klubów, bowiem potykaliśmy się jeszcze w latach 90.

Ludowy Klub Sportowy Poniatowa powstał w Poniatowej Wsi (miejscowości o rodowodzie średniowiecznym; nie mylić z Poniatową-miastem, powstałym w XX wieku) w 1962. W latach 80. wywalczył on przepustkę do klasy A, którą ostatecznie opuścił w 1998 w wyniku reformy lig. Na poziomie B-klasowym nie odgrywał, jak dotąd, znaczącej roli. Miniony sezon zakończył się dla poniatowian 10. miejscem w tabeli. Dorobek LKS-u to 37 punktów, równo po 11 wygranych i przegranych oraz 4 remisy, w bramkach 69 do 57. Najokazalsze zwycięstwa: 8:1 z Dąbrowiakiem i 9:2 z Wolicą; najdotkliwsza przegrana: 1:9 z Wandalinem.

Żaden ze wspomnianych dotychczasowych meczów Orłów i Poniatowej nie był wcale dla kazimierzan łatwy. Niecodzienny przebieg miało spotkanie rozegrane w Bochotnicy w sezonie 1997/98, jeszcze w A-klasie. Zostało ono bowiem przerwane w 70. minucie przy prowadzeniu gości 2:1. Powodem dekompletacja drużyny przeciwnej, której prowadzący ten mecz sędzia wlepił aż 15 żółtych i 5 czerwonych kartek! Orły ukarane nie zostały ani razu... W rewanżu decydującego gola wbiliśmy w 87. minucie.

Dotychczasowe mecze Orły - Poniatowa Wieś:

1997/98: 3:0 (walkower, przerwany w 70' przy 1:2) i 1:0 (P. Świątek)

1998/99: 3:1 (P. Świątek, Dudek, Starek), 2:1 (M. Magnuszewski, Popławski)

Wisła Józefów-Dąbrowiak Dąbrowa Wron. niedziela, 17

Opowieść naszego środkowego Dawida Paczki o drużynie warszawskiego Hutnika, który z powodów finansowych został rok temu zrzucony z III ligi do B-klasy i w minionym sezonie legitymował się tam bilansem bramkowym 188:0 (!) sprowokowała redakcję do zainteresowania się tematem. W jednym z wywiadów prasowych prezes Hutnika potwierdził, że dotąd w Polsce lepszych nie było. Rekord ma ponoć należeć do angielskiego czwartoligowca, który pół wieku temu strzelił 204 gole. Być może warszawiacy poprawiliby to osiągnięcie, gdyby nie walkowery, które od dwucyfrowego lania woleli niektórzy przeciwnicy. Nasze Orły po ledwie dwóch meczach mają na koncie 28 trafień. Znając ambicję w polu karnym (czasami nadmierną) naszych zawodników w każdym spotkaniu będą dążyć do jak najwyższego wyniku. Może to nam, jeśli ten rekord jest prawdziwy,uda się pobić Anglików...

======================================================================

W sobotę pierwszy mecz ligowy rozegrają młodzicy starsi, którzy w Lublinie sprawdzą formę Sokoła Konopnica. W niedzielę do Rososzy pojadą z kolei juniorzy młodsi. Czeka tam na nich Amator, który w I serii gier wygrał z ryckim Ruchem 5:1. Trzy godziny przed meczem seniorów Orłów na naszym boisku rogowska Jaworzanka podejmie Victorię Wolica.