Orły nie dojechały do Ciecierzyna, walkower dla KSC

Wydział Gier Lubelskiego ZPN poinformował dziś, że nierozegrany w niedzielnym terminie (3 czerwca, godzina 15) mecz Klasy A pomiędzy KS Ciecierzyn a Orłami Kazimierz został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść gospodarzy. Drużyna gości jako powód niestawienia się przedstawiła awarię busa, którym miała podróżować na mecz, jednak WG ocenił to usprawiedliwienie jako niespełniające wymogów regulaminowych (brak zdjęć z miejsca awarii). Orłom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji.

Orły nie dotarły na miejsce rozgrywania spotkania wyjazdowego po raz pierwszy od 2005 (wtedy w Garbowie miały zagrać mecz pucharowy z Zawiszą). Jest to prawdopodobnie pierwszy taki przypadek ligowy.

Trzy punkty dla Ciecierzyna oznaczają spadek do Klasy B Serokomli Janowiec. Drugiego spadkowicza poznamy w niedzielę.