Orły o poprawę bilansu, Mazowsze o awans, Sikora o koronę

fot. KS Drzewce (fb)

Już tylko trzy serie gier pozostały do rozegrania piłkarzom w lubelskiej Klasie A. Już w sobotę tytuł mistrza oraz promocję do klasy okręgowej zapewnić sobie może stężyckie Mazowsze (jeśli Drzewce nie wygrają swojego meczu); może to również uczynić dzień później, gdy podejmować będzie na swojej murawie Michów. O drugą pozycję – która w przypadku wywinięcia się Ruchu Ryki przed spadkiem do okręgówki dałaby możliwość gier barażowych o awans z, na tę chwilę, LKS Stróża – grają drzewcanie i bełżycka Tęcza.

Cele Orłów są skromniejsze – drużyna chce skończyć sezon na szóstym miejscu w tabeli (aktualnie tracimy doń trzy "oczka", a wyprzedzają nas też trzy zespoły). Najbliższą przeszkodą do pokonania są podopieczni Dariusza Gajdy. Mistrz jesieni w rundzie rewanżowej z różnych względów prezentuje się jednak wyraźnie słabiej. W całych rozgrywkach nasi rywali odnieśli dotąd 15 zwycięstw, doznali 6 porażek oraz dwukrotnie remisowali. Zdobyli w ten sposób 47 punktów, a ich bilans trafień wynosi 67:34. Najwięcej goli uzyskali Jarosław Grykałowski (16) i Marcin Paprocki (14). Biorąc pod uwagę ich wyniki w 2018, łatwo dostrzec że najgroźniejsi są obecnie na swoim boisku (pięć zwycięstw i porażka), w gościach wygląda to mniej okazale (wygrana i cztery przegrane).

Orły, choć rozkręciły się w ostatnich tygodniach i pochwalić się mogą jednym z najlepszych bilansów wyjazdowych w stawce (6 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki), to w spotkaniach domowych mają akurat jeden z najsłabszych (3-2-6). Panowie, kibice chcą oglądać Wasze zwycięstwa przede wszystkim na naszym terenie!

Sobotni mecz Orły – Drzewce poprowadzi jako arbiter główny Wojciech Rek (klasa okręgowa), w latach 2005-15 sędziował nam on co najmniej siedem spotkań, a ich bilans to 4-1-2.

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Drzewcami: 9 meczów, 3 wygrane Orłów, 2 remisy, 4 wygrane Drzewc, bramki 14:18. Najwięcej trafień dla Orłów: 4 – Wanicki, 3 – Miroński, 2 – Kusyk.

W XXIV kolejce grają:

Tęcza – Serokomla S, 17:30

Orły – Drzewce S, 17

Bogucin – Ciecierzyn S, 11

Hetman – Amator S, 13 w Puławach

Wodniak – Góra N, 13:30

Mazowsze – Michów N, 14

Żyrzyniak – Błękitni S, 11

Kibice w naszej grupie ligowej pamiętają sytuację z zeszłego roku, kiedy prowadzący długie miesiące w klasyfikacji strzelców Mariusz Frączek z Hetmana na finiszu dał się wyprzedzić rozgrywającemu znakomitą rundę wiosenną Mateuszowi Marcinkowskiemu z Wodniaka i stracił na jego rzecz prestiżowy tytuł najlepszego strzelca. Tym razem, choć "Lopez" zimą przeniósł się do innego zespołu i ligi, to jego dorobek z tylko jednej rundy (!) jest na tyle okazały, że nadal pozwala mu przewodzić stawce goleadorów. A jednak chyba i tym razem będzie musiał obejść się smakiem, bo choć Marcinkowski po wbiciu sześciu bramek Orłom i Serokomli nie poprawia już statystyk i zapewne nie obroni tytułu, to świetną formę osiągnął Tomasz Sikora z Mazowsza, dzięki czemu zbliżył się on do lidera na dystans dwóch celnych trafień. A zostały jeszcze trzy mecze...

Klasyfikacja strzelców Klasy A grupy II:

24+1 – Mariusz Frączek (Hetman, od 2018 w Gryfie Policzna)

22 – Tomasz Sikora (Mazowsze)

17 – Mateusz Marcinkowski (Wodniak)

16 – Bartłomiej Kuszpit (Ciecierzyn), Jarosław Grykałowski (Drzewce)

15 – Michał Chwiszczuk (Serokomla)

W najbliższych dniach grać będą również nasze drużyny młodzieżowe. Team młodzików podejmie w niedzielę o 12:00 lidera rozgrywek TOP-54 Biała Podlaska. Orlicy w sobotę od 10:00 walczyć będą w turnieju w Zakrzówku, podobnie jak w piątek żacy od 16:00 na orliku w Puławach-Włostowicach.