Ostatnia majówka

fot. Łukasz Filipowski

Po nareszcie dobrym meczu z, jakby nie patrzeć, jednak czołową ekipą w lidze, jaką jest Serokomla trzeba nam pozostać na właściwej ścieżce, aby wzmocnić zarówno swój dorobek punktowy, jak i morale. W sobotnie popołudnie podejmiemy na swoim boisku Żyrzyniaka Żyrzyn.

Podopieczni trenera Grzegorza Zjawionego plasują się obecnie na dziewiątym miejscu w stawce z dorobkiem 26 punktów. Po niemrawym początku rundy wiosennej (0:1 z Drzewcami, 2:1 z Draco, 1:2 z Cisami, 2:1 z Bobrami) zespół nabrał rozpędu i postraszył faworytów (0:1 z Wodniakiem, 4:1 z Wilkami, 2:1 z Serokomlą), jednak dobre samopoczucie żyrzynian znów musiało zostać stłamszone ubiegłotygodniowym laniem w Rososzy (1:6!) Dyrygujący do stycznia piłkarzami z ławki, 43.letni Paweł Zając (zwolniony po czterech z rzędu jesiennych porażkach) wrócił na boisko i zdaje się, że teraz owocniej, niż dotychczas wygląda jego współpraca z zawodnikami; sam zdążył już dwukrotnie wpisać się na listy meczowych strzelców. Swoje robi też wiosną znany z występów w Puławiaku Alan Kuriata. Najskuteczniejszymi w zespole w trwającym sezonie pozostają jednak Tomasz Kamola (siedem goli, ale tylko jeden wiosną) i Jacek Jastrzębski (pięć trafień).

Spotkanie poprowadzi Karol Zych (sędziował nam rok temu wygrany 7:0 mecz z Błękitnymi Kierz).

Dotychczasowe mecze Orły - Żyrzyniak:

2006/07: 4:0 (B. Kleszczyński 2, Ł. Zjawiony, T. Kleszczyński), 4:1 (Kamiński, D. Kubala, B. Kleszczyński 2)

2010/11: 3:1 (D. Matyjaszek, Radzikowski 2), 1:1 (Marcinkowski)

2011/12: 4:3 (S. Świątek, D. Miroński 3), 0:7

2012/13: 0:4, 1:5 (Rybkowski)

2014/15: 5:1 (Stolarek, Paczka, Dryk 2, Kusyk)

Bilans: 9 meczów, 5 wygranych Orłów, 1 remis, 3 wygrane Żyrzyniaka, bramki 22:23

Mecze Bochotnica - Żyrzyn:

1984/85: ?, ?

W XXIII kolejce grają:

Cisy - Amator S, 17

Draco - Bobry N, 16

Garbarnia - Wodniak N, 17

Wilki - Góra N, 17

Mazowsze - Serokomla S, 13

Orły - Żyrzyniak S, 16

Wcześniej, bo o godzinie 12 (w sobotę) zapraszamy na nasz stadion na spotkanie ligi trampkarzy Orły - GKS Niedźwiada.