Oswoić Wilki

Czyżby Wilki podprowadziły stroje Stomilowi Olsztyn? (fot. Wilki Wilków)

Jutro i pojutrze w grupie II puławsko-opolskiej klasy A rozegrana zostanie VIII kolejka ligowa. Remontujące swój boiskowy teren Wilki z Wilkowa przyjadą w gości do Bochotnicy...

Chodelka Wilków została założona 24 sierpnia 1992 (trochę później niż nasze Orły, a właściwie LZS Piast) i zgłoszona do B-klasy. Trzy lata później nazwę zmieniono na Ludowy Klub Sportowy Wilki. W 1996 po wygranych w barażach z Perłą Rokitno i remisie z Sokołem Łęczna drużyna uzyskała możliwość występów w klasie A. Rywalizację w niej w sezonie 96-97 Wilki rozstrzygnęły na swą korzyść i awansowały do klasy wojewódzkiej, którą po roku opuściły. W 1999 nastąpił kolejny zjazd i powrót do B-klasy. Po kilkuletniej walce o "Serie A" udało się awansować w 2006. Zespół znajduje się od dawna w grupie mocnego środka, "gryzącą" często faworytów. W 2011 i 2013 zajął 4. miejsce w tabeli, przed pół rokiem - dziewiąte. W tym sezonie okupują dziesiątą pozycję, w wyjazdowych spotkaniach dzielili się punktami z Cisami i Bobrami, wygrali w Janowcu i ulegli Wodniakowi, Amatorowi i ostatnio Żyrzyniakowi. Drużyną opiekuje się trener Robert Krupa. W Orłach z byłych zawodników Wilków mamy Piotra Starczynowskiego, z kolei w kadrze naszych gości widzimy naszego wychowanka, bramkostrzelnego w warunkach A-klasy Mateusza Marcinkowskiego oraz Sebastiana i Aleksandra Daczków (grali w naszych trampkarzach).

Dotychczasowe mecze Orły - Wilki:

1992/93: ?, ?

1993/94: ?, ?

1994/95: ?, ?

1995/96: 5:4 (?, ?, ?, ?, ?), 1:3 (?)

2010/11: 4:3 (Marcinkowski, D. Matyjaszek 2, R. Ciucias), 1:1 (Partyka)

2011/12: 1:5 (Wanicki), 1:0 (Rybkowski)

2012/13: 0:2, 1:7 (Wanicki)

Bilans: 14 meczów, c.n. 3 wygrane Orłów, c.n. 1 remis, c.n. 4 wygrane Wilków, bramki 14:25

W VIII kolejce grają:

Amator - Draco N, 15

Cisy - Drzewce S, 15

Bobry - Garbarnia N, 15

Wodniak - Mazowsze N, 15

Orły - Wilki S, 12

Serokomla - Żyrzyniak N, 11

Również w sobotę i również na naszych boiskach zagrają trampkarze (o 10 z GLKS Michów) oraz juniorzy (o 15 z KS Ciecierzyn). Z kolei o 11 na boisku w Kazimierzu II Turniej Oldbojów im. Kazimierza Górskiego dla Promocji Kazimierza Dolnego. Wystąpić mają Browary Tyskie, Dema Polish Promotion, Jasina plus Przyjaciele, Tomasovia, Policja Kazimierz - Puławy, Oldboje Puławy, Oldboje Kazimierz i OSP Kazimierz. Gośćmi specjalnymi mają być Dariusz Górski, Paweł Skrzecz oraz Tomasz Sokołowski I. Finał imprezy o 16, na zakończenie zagra zespół Miąższ.