Pechowa porażka młodzików w Kraśniku

Kolejny dobry mecz rozegrali dziś w Lidze Wojewódzkiej młodzicy młodsi Orłów Kazimierz. Niestety w Kraśniku za pozytywnym wrażeniem dotyczącym gry nie poszły jakże potrzebne punkty. Nasi zawodnicy ulegli MUKS-owi 1:2. Piękna słoneczna pogoda towarzysząca zmaganiom nie rozleniwiła żadnego z zespołów z których każdy (z zapałem) szukał zwycięstwa. Już w 2 minucie bliscy otwarcia wyniku byli gospodarze - minimalnie niecelna główka po rogu. W 12 minucie czujność Emila Pałaca zażegnała niebezpieczeństwo po niefrasobliwość naszej obrony. Orły starały się mądrze rozgrywać piłkę i dość dobrze to wyglądało z trybun. Kraśniczanie dysponowali natomiast szybkimi graczami i upatrywali swych szans w owej szybkości, zwłaszcza w groźnych kontrach.  W 13 minucie rzut rożny dla Orłów. Z lewej strony wrzuca powracający do składu po absencji chorobowej Antoni Zagozdon, a idealnie główkuje Mateusz Górski. 1:0 i zarazem kolejny gol w tym sezonie po świetnie rozegranym cornerze. Chwilę później mógł wyrównać MUKS, na szczęście Oskar Trześniowski wybił piłkę z linii bramkowej. W dalszej części spotkania przyjezdni uspokoili grę nie pozwalając na zagrożenie ze strony miejscowych. Szkoda jednak całej serii rzutów rożnych z których mogło a statystycznie powinno paść podwyższenie. Gdy wydawało się, że na przerwę zejdziemy z minimalnym prowadzeniem, tracimy bramkę w 29 minucie wskutek zbędnej dekoncentracji. To już trzeci mecz z rzędy gdy remisujemy do przerwy 1:1 i zarazem tracimy gola tuż przed pauzą. W drugą połowę lepiej weszły Orły. W 36 minucie po składnej akcji Mateusz wpada w pole karne i przy próbie strzału zostaje popchnięty. Faul z gatunku tych oczywistych niestety niewychwycony przez arbitra. Na domiar złego nasz kapitan nabawił się urazu barku. W 40 minucie rzut rożny dla kraśniczan, zamieszanie w polu karnym Orłów i bramka dla MUKS-u. Przegrywamy 1:2. Orly niezrażone tym faktem starają się ambitnie  wyrównać. Powinny parokrotnie zdobyć upragnionego gola, a najbliżej byli Konrad Sowa i Janek Małecki. Do końca wynik już nie uległ zmianie. Naszym zawodnikom należą się brawa za postawę w tym meczu. Kolejne starcie w następną sobotę o 11.00  u siebie z OSiR-em Biłgoraj.

MUKS Kraśnik - Orły Kazimierz 2:1 (1:1) Bramki:  29', 40'  -   Górski 13'

Skład Orłów: E. Pałac, S. Kleczewski, F. Mitura, M. Banaszek, J. Małecki, K. Trześniowski, A. Zagozdon, M. Górski, O. Trześniowski, B. Sowa, K. Sowa, K. Godziszewski, M. Miturski