Pogoń za podium

... i jeśli trzebieszanie myślą jeszcze o dogonieniu rywala z Poniatowej, to margines błędu w drugiej połowie rundy jest minimalny. Drużyna Grzegorza Hermanowicza, wciąż aktualny mistrz tej ligi, przegrała już w tym roku z Opolaninem (0:3 u siebie) i zremisowała w Pusznie. Co Pogończycy pokażą kibicomw sobotę?

Trzebieszanie niedawno zrewanżowali się poniatowianom za jesienną porażkę u siebie i wywieźli z boiska LKS-u komplet punktów. Dokładając do tego zeszłotygodniowe zwycięstwo nad Błękitnymi 3:0, ich strata do pierwszej trójki wynosi już tylko cztery "oczka". Nasi sobotni rywale, nie liczący się już w walce o obronę tytułu, z pewnością będą chcieli wspiąć się jeszcze w tym sezonie na podium i popsuć trochę krwi faworytom. Ciekawostką jest, że do tej pory Pogoniarze na obcych murawach mają znacznie lepszy bilans, niż na własnym, specyficznym obiekcie. W gościach ich dorobek, przedstawiany w kolejności zwycięstwa-remisy-porażki to 7-1-1, natomiast u siebie 5-1-4.

Dotychczasowe mecze Orły - Pogoń:

2013/14: 4:2 (D. Miroński 3, Dryk)

Bilans: 1 mecz, 1 wygrana Orłów, bramki 4:2

W XX kolejce grają:

GLKS Elżbieta - Jaworzanka Rogów niedziela, 17

Orły Kazimierz - Pogoń Trzebiesza sobota, 16

Błękitni Kierz - KS Zaborze niedziela, 17

LKS Poniatowa Wieś - Tęcza II Bełżyce niedziela, 17

Victoria Wolica - Wisła Józefów vo, 0:3

LKS Wandalin - Dąbrowiak Dąbrowa Wron .niedziela, 11

Opolanin II Opole Lubelskie - Czarni Puszno Godowskie sobota, 11

Także w sobotę, także w Bochotnicy zagrają nasze grupy młodzieżowe. O godzinie 11 juniorzy sprawdzą wyżej notowanego Amatora z Rososzy, a o 15:30 w "ptasim pojedynku" młodzicy zagrają z Sokołem Konopnica. W dotychczasowych meczach obu zespołów padały wyniki remisowe...