Pracowite Święto Pracy

Kanonierzy z Elżbiety - podobni do londyńskiej drużyny tylko koszulkami? (fot.: GLKS Elżbieta)

Już w czwartek przed naszymi Orłami kolejny etap batalii o A-klasę. Po odprawieniu z kwitkiem zespołu z Krza, zawodnikom Rafała Dryka przyjdzie zmierzyć się na wyjeździe z niżej, niż Błękitni, notowaną w tabeli Elżbietą.

Jesienią elżbietanie nie byli już tak groźni dla przeciwników, jak miało to miejsce w poprzednim sezonie. Zwycięstwa odnosili z zespołami z dołu tabeli, z tymi z górnej połówki szło im znacznie gorzej. Niebagatelny wpływ na takie, a nie inne wyniki z pewnością miało odejście z zespołu super-strzelca Łukasza Markowskiego. Wiosnę nasi czwartkowi rywale rozpoczęli od niespodziewanego pokonania Poniatowej 2:0, lecz w kolejnych trzech meczach nie mieli już tyle szczęścia i przegrali różnicą jednej bramki kolejno z Wisłą, Błękitnymi i Dąbrowiakiem. Po siedemnastu seriach gier GLKS plasuje się na 10. miejscu w lidze z dorobkiem 18 punktów i bramkami 39 do 48.

Dotychczasowe mecze Orły - Elżbieta:

2013/14: 10:0 (Paczka, Berliński, samobójcza, Dryk 5, Wiśniosz, Miroński)

Bilans: 1 mecz, 1 wygrana Orłów, bramki 10:0

W XVIII kolejce grają (czwartek, 11):

GLKS Elżbieta-Orły KazimierzOpole

Błękitni Kierz-Jaworzanka Rogów

LKS Poniatowa Wieś-Pogoń Trzebiesza

Victoria Wolica-KS Zaborze

LKS Wandalin-Tęcza II Bełżyce

Opolanin II Opole Lubelskie-Wisła Józefów

Czarni Puszno Godowskie-Dąbrowiak Dąbrowa Wron.