Siedem mgnień wiosny

Ludzie, którzy załatwili Kierz: Dawid Paczka (w tle) i Rafał Dryk. Z lewej "Rysio" Mączka (fot.: Proch Pionki)

Orły nadal niestrudzenie strzelają i strzelają. W dużo przyjemniejszych, niż miało to miejsce jesienią, okolicznościach zwyciężyły na swym terenie drużynę Błękitnych Kierz i nadal otwierają ligową tabelę. Następny mecz rozegrają już w czwartek w Opolu (naszym rywalem będzie GLKS Elżbieta).

Pierwsza bramka padła już w 7. minucie po faulu w polu karnym na Damianie Mirońskim, a w egzekutora kary wcielił się Michał Berliński. Bramkarz wyczuł jego intencje, ale strzał był wystarczająco precyzyjny i mocny. Trzy minuty później po wrzutce Mirońskiego gola głową zdobył Rafał Dryk. Duet "Dymek" - trener nie spoczął na laurach i po podręcznikowej kontrze ten drugiszybkopodwyższył rezultat. Czwarta bramka padła po faulu na Dawidzie Paczce. Choć na wykonanie "jedenastki" po raz kolejny wielką ochotę miał Mateusz Karaś, to piłkę ustawił sobie sam poszkodowany i bez problemów umieścił ją w siatce. Pod koniec pierwszej części gry goście byli bardziej twórczy w ofensywie, lecz nie przełożyło się to na żadne bramki. Jeszcze przed przerwą kolejnego gola strzelił Dryk, a tym razem asystował mu Dawid Guz.

Po zmianie stron, po zagraniu "Paczinsona" coach Orłów znów wpisał się listę strzelców, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji top-snajperów województwa lubelskiego (już 31 trafień!). Orły nadal atakowały, oddały wiele strzałów na bramkę rywala, ale drogę do celu znalazł jedynie ten piękny z 79. minuty, a jego autorem był ponownie Paczka; można by rzec - tak jak jesienią - kat Błękitnych. Goście strzelali z równie wielką pasją, jednak ze skutecznością byli dziś na bakier. Najgroźniejszą kontrę przed polem karnym powstrzymał, w swoim stylu, nie certoląc się, Karaś. Udany debiut w naszej drużynie zaliczył w drugiej odsłonie Tomasz Sikora II.

Orły Kazimierz - Błękitni Kierz 7:0 (5:0)

Bramki: Berliński 7' (k), Dryk 10' (g), 14', 38', 55', Paczka 25' (k), 79'

Orły: Karaś (71' Niedziela) - Dusiński (65' Sikora II), Guz, Strojek, Mączka - Nastaj (55' Antoniak), Starczynowski, Paczka, Berliński - Dryk (59' Lipnicki), Miroński.

Żółte kartki: Karaś - Bartuzi, Bartoszcze

Czerwona kartka: Bartoszcze 77' (za drugą żółtą)

Sędziował: Zych oraz Komorek i Winiarczyk

Widzów: ~75