Prawdziwy beniaminek

fot. Płomień Trzydnik Duży

W sobotę, a więc już jutro, rozpocznie nowy sezon 2015-16 lubelska liga okręgowa. W Piaskach o godzinie 11 Piaskovia podejmie Granit Bychawa. 24 godziny później w Trzydniku Dużym miejscowy Płomień rozegra swój pierwszy, historyczny mecz w V lidze. Jego rywalem będzie inny z beniaminków, choć ze sporym doświadczeniem na tym szczeblu - Orły Kazimierz.

Gminny Klub Sportowy Płomień powstał w Węglinie (gdzie miał boisko) na początku obecnego stulecia. Początkowo brał udział w rozgrywkach C-klasy, w 2003 przeniósł się poziom wyżej, skąd, czyniąc systematyczne postępy, w 2008 awansował do Serie A. Po czterech sezonach spędzonych w dole tabeli, w 2012 nastąpił przełom i odtąd trzydniczanie rokrocznie zdobywali kolejne miejsca na podium - najpierw trzecie, potem drugie i w 2015 wreszcie pierwsze. Promocja stała się faktem dzięki 21 zwycięstwom i 1 remisowi przy 2 porażkach i bilansie goli 95 do 24 (u siebie bez straty punktu!). Gros zasług spłynęło zasłużenie na grającego trenera Michała Bandosza - kiedyś Wisła Puławy, Stal Kraśnik i Opolanin - który zdobył blisko 20 goli i zanotował ponad 20 asyst (najlepszy wynik w województwie?) Latem odszedł jednak z Trzydnika i poświęcił się pracy w Wiśle Józefów. Zastąpił go Grzegorz Lenart. Do zespołu dołączyło też kilku graczy ze stalowowolskiej okręgówki. W meczach kontrolnych trzydniczanie ulegli Iskrze Krzemień 2:3 i Unii Wilkołaz 4:5.

Prócz wyników sportowych teamu seniorów, Trzydnik Duży może też od niedawna szczycić się nowym pięknym obiektem z bieżnią lekkoatletyczną i dużym boiskiem piłkarskim. Orły w klasie okręgowej trzykrotnie w pierwszym meczu wybierały się na wyjazd do beniaminka i nigdy nie udało im się wygrać (remis i dwie porażki)... Czas na przełamanie niekorzystnej passy. Niedzielny mecz poprowadzi sędzia Karol Opoka.

W I kolejce grają:

Piaskovia - Granit S, 11