Przerwa pomoże?

fot. Błękitni Dys (fb)

Z powodu obchodów niedzielnego święta – na które jeszcze raz serdecznie zapraszamy! – zaplanowane na niedzielę spotkanie w Dysie pomiędzy miejscowymi Błękitnymi a Orłami zostało przesunięte na najbliższą środę. Może atmosfera uroczystości natchnie naszych zawodników do lepszej gry i sięgnięcia po pierwsze w tym sezonie punkty?

Drużyna trenera Bartłomieja Janiszewskiego zeszły sezon, pierwszy w naszym ligowym gronie, zakończyła na ósmej pozycji, wyprzedzając dziewiąte wówczas Orły o dwa punkty. W obecnych rozgrywkach Błękitni również są od nas lepsi o dwa oczka: przegrali w Rososzy 1:2 (gol Mateusza Pytki) oraz zremisowali u siebie z Wilkami 0:0 i w Wąwolnicy 1:1 (trafienie Mateusza Wrzyszcza, czerwień Tarasa Niczyka). Dopiero jedenasta lokata w tabeli nie zadowala naszych rywali, nas czternasta jeszcze bardziej...

Środowe spotkanie poprowadzi sędzia Karol Bocheńczyk (arbiter o tym nazwisku prowadził w 2014 nasz zweryfikowany 6:0 mecz w Pusznie Godowskim; na boisku 6:2).

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Błękitnymi: 2 mecze, 1 wygrana Orłów, 1 wygrana Błękitnych, bramki 4:4. Najwięcej trafień dla Orłów: 3 – Matyjaszek.

W IV kolejce grają:

Wodniak – Góra Puławska N, 13:30

Drzewce – Hetman N, 17

Garbarnia – Ciecierzyn S, 14

Gabaryty – Michów N, 12

Żyrzyniak – Wawel N, 16

Amator – Wilki N, 15

Błękitni – Orły Śr, 17

Czołówka klasyfikacji strzelców po III kolejce:

6 – Damian Kopeć (Drzewce), Mariusz Frączek (Hetman)

4 – Kamil Kopeć (Drzewce), Przemysław Figiel (Garbarnia)

Choć w ten weekend o ligową stawkę nie zagrają seniorzy, to próżnować nie będzie nasza młodzież. Na sobotę i godzinę 11:00 zaplanowano wyjazdowy mecz naszych młodzików z GKS Abramów (po dwóch kolejkach jesteśmy wiceliderem, ale gospodarze rozegrali tylko jedno spotkanie – 7:0 z Garbarnią). Od godziny 12:00 – też sobota – zaplanowano natomiast rywalizację w pierwszym turnieju ligi orlików młodszych, a odbędzie się ona na boisku przy ul. Zabłockiego w Puławach. Rywalem naszej reprezentacji, prócz gospodarzy z Puławiaka, będą Wawel, Mazowsze i Hetman.