Przybywa lider

Inaugurujący 2017 mecz noworoczny Rosołów w stylu krakowskim (fot. Mazowsze Stężyca)

W zimowych sparingach Orły osiągały całkiem niezłe wyniki, ale nasz pierwszy wiosenny ligowy rywal - Mazowsze Stężyca - może pochwalić się jeszcze lepszymi, bo osiągniętymi z wyżej grającymi rywalami. Po serii drugich miejsc w końcowych tabelach (ostatnio było nawet czwarte), tym razem skok podopiecznych Marcina Gajdzińskiego na klasę okręgową ma zakończyć się sukcesem.

Po pierwszej rundzie Mazowsze ma cztery punkty przewagi nad Garbarnią i aż osiem nad Hetmanem i Drzewcami. Jedyne dotychczasowe straty punktów to 0:1 z Garbarnią właśnie oraz derbowe 1:1 z Amatorem. W tabeli stężyczanie mają zapisane 33 trafienia, najwięcej w stawce, oraz 14 strat. W zimowych spotkaniach nasz sobotni rywal zremisował 2:2 z liderem lubelskiej okręgówki - Wisłą II Puławy, pokonał 4:3 Zryw Sobolew (szósty w okręgówce siedleckiej), 3:2 Promnik Łaskarzew (szósty w okręgówce warszawskiej), a także bezpośredniego rywala do awansu wspomnianych wiślaków - Ruch Ryki 4:3. Mniej efektownie wypadł jedynie ostatni sparing z Żyrzyniakiem (1:1).

W jesiennym spotkaniu minimalnie lepsze (3:2) było Mazowsze, tym bardziej sobotni mecz zapowiada się bardzo interesująco - w końcu kto, jak nie walczący o mistrzostwo lider, próbować będzie wywieźć z Bochotnicy komplet punktów. W tym sezonie nie udało się to jeszcze nikomu...

Spotkanie poprowadzi jako główny sędzia Rafał Sugier (do tej pory w dwóch naszych meczach - jednym wygranym, jednym przegranym).

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Mazowszem: 10 meczów, 4 wygrane Orłów, 1 remis, 5 wygranych Mazowsza, bramki 23:28. Najwięcej trafień dla Orłów: 4 - Miroński, 3 - Migdal, Dudek, Berliński (nieznany autor jednej bramki)

W XIV kolejce grają:

Hetman - Żyrzyniak N, 14

Cisy - Serokomla N, 15

Drzewce - Wawel N, 15

Garbarnia - Tęcza S, 15

Wilki - Amator N, 15

Orły - Mazowsze S, 13

Czołówka klasyfikacji strzelców po XIII kolejkach i anulacji trafień z Bobrami:

12 - Kamil Kopeć (Drzewce), Mariusz Frączek (Hetman)

11 - Rafał Dryk (Serokomla)

10 - Michał Berliński (Orły)